Puma ukázala dresy českých fotbalistů pro EURO. Podívejte se, v čem budou hrát i ostatní země

Čeští fotbalisté na červnovém mistrovství Evropy v Německu obléknou dresy Puma v tradičních barvách a s motivem lva s dvojitým ocasem.

Ondřej HolzmanOndřej Holzman

dresy-puma2

Foto: Puma / CzechCrunch

Nové dresy české fotbalové reprezentace

0Zobrazit komentáře

Fotbalové mistrovství Evropy je samozřejmě hlavně o samotné vrcholné akci a zápasech, které letos v červnu proběhnou na celkem deseti stadionech v Německu. Několik měsíců před turnajem se ale živě diskutuje také o tom, v jakých dresech jednotlivé reprezentace na evropský šampionát dorazí. Své dresy pro EURO nyní představila česká reprezentace, která spolupracuje se značkou Puma a vsadila na osvědčené barvy i motivy. V článku se můžete podívat na přehled dalších reprezentací, které své dresy již představily.

Je to tradiční souboj největších světových značek. Nike obléká například Anglii, Chorvatsko, Francii, Portugalsko, Turecko nebo Nizozemsko. Adidas dodává dresy domácímu Německu (byť ho brzy nahradí Nike), Itálii, Španělsku, Belgii, Skotsku či Maďarsku. Dánsko sází na tamní značku Hummel a německá Puma obléká vedle českých reprezentantů také Rakušany, Srby či Švýcary. Teď ukázala dresy našeho národního týmu pro nadcházející dvě období, přičemž první velkou akcí bude již zmíněné EURO.

Novým dresům, které jsou v tradiční domácí červené barvě a hostující bílé, dominuje opakující se motiv lva s dvojitým ocasem. Navíc přináší inovaci v podobě procesu RE:FIBRE, který využívá recyklované textilie jako primární zdroj pro vytváření nových oděvních materiálů, jež jsou stejně kvalitní jako ty nové a navíc mohou být opakovaně zpracovány bez ztráty kvality. Jde o strategii Pumy jít vstříc udržitelnějšímu dlouhodobému řešení pro recyklaci textilních zbytků polyesteru.

„Nové dresy Puma propojují českou historii reprezentovanou tradiční barevnou kombinací a symbolem českého lva s nejnovějšími technologiemi, které v sobě nesou vizi udržitelnosti, jež je přímo úměrná respektu k dalším generacím. V Pumě tak dáváme druhou šanci nejen materiálům, ale také nadcházejícím generacím, proto jsme se rozhodli spojit s Nadačním fondem Veroniky Kašákové a společně podpořit děti opouštějící dětský domov,” říká Jan Sochor, generální ředitel Puma Eastern Europe.

V přehledu níže se můžete podívat i na dresy ostatních reprezentací, které se mistrovství Evropy účastní a které již nové sady oficiálně odhalily. Letošní EURO startuje 14. června a v deseti německých městech bude probíhat až do 14. července. Česká republika se v základní skupině utká s Portugalskem, Tureckem a Gruzií.

Německo

germany2

Foto: DFB / CzechCrunch

Dresy německé fotbalové reprezentace

Anglie

england

Foto: FA / CzechCrunch

Dresy anglické fotbalové reprezentace

Francie

france

Foto: FFF / CzechCrunch

Dresy francouzské fotbalové reprezentace

Belgie

belgium2

Foto: Royal Belgian FA / CzechCrunch

Dresy belgické fotbalové reprezentace

Španělsko

spain2

Foto: RFEF / CzechCrunch

Dresy španělské fotbalové reprezentace

Maďarsko

hungary2

Foto: MLSZ / CzechCrunch

Dresy maďarské fotbalové reprezentace

Portugalsko

portugal

Foto: FPF / CzechCrunch

Dresy portugalské fotbalové reprezentace

Turecko

turkey

Foto: TFF / CzechCrunch

Dresy turecké fotbalové reprezentace

Nizozemsko

netherlands

Foto: KNVB / CzechCrunch

Dresy nizozemské fotbalové reprezentace

Itálie

italy

Foto: FIGC / CzechCrunch

Dresy italské fotbalové reprezentace

Skotsko

scotland

Foto: Scottish FA / CzechCrunch

Dresy skotské fotbalové reprezentace

Chorvatsko

croatia

Foto: HNS / CzechCrunch

Dresy chorvatské fotbalové reprezentace

Dánsko

denmark

Foto: DBU / CzechCrunch

Dresy dánské fotbalové reprezentace

Diskuze (0)

Novinka

Anonym