Původní majitel slevového serveru Pepa.cz spouští zcela nový projekt Klido.cz

klido
0Zobrazit komentáře

Teprve před třemi dny proběhla českým internetem zpráva o tom, že druhý největší slevový portál v Česku, Pepa.cz, přišel o svoji doménu, která nebyla v přímém vlastnictví firmy, ale byla pronajímána od jednoho ze společníků. Ten se po komplikacích s druhým jednatelem údajně pokusil o vyvedení peněz z firmy a na původní doméně spustil vlastní a téměř identický projekt pod jinou společností, čímž původního zakladatele Pepa.cz, Petra Sýkoru, odstřihl od celého byznysu.

Za licenci k doméně společnost podle dostupných informací platila 83 tisíc korun měsíčně – dle společníka, který na ní spustil nový projekt, Portál pepa s.r.o. neplatil včas své závazky s pronájmem spojené a proto na něj podal insolvenční návrh. Sýkora tak spustil okamžitě kopii slevového serveru na doméně Pobytov.cz, jenž se nyní transformuje do zcela nové značky Klido.cz a začíná zcela od začátku, nehledě na to, jak soudní spor dopadne.

flat

Přečtěte si takéBrněnský startup Flatio expandoval do BerlínaBrněnský startup Flatio expandoval do Berlína

K celé situaci Petr Sýkora, zakladatel slevového serveru Pepa.cz, dodává:

„Toto je jedna ze situací, kdy rádi otevřeně žádáme o důvěru. Nemůžeme do ní totiž momentálně vložit víc než sedmiletý obchodní vztah, který máme s hotely, penziony a ostatními partnery po celé České republice a know-how, kterým jsme opakovaně s týmem prokázali, že umíme strhnout lidi pro domácí i zahraniční cestování a přivést je do zařízení našich partnerů.“

Partneři, které Sýkora získal za dobu dlouholeté spolupráce, tak chce převést na Klido.cz s tím, že již nyní je v nabídce přibližně 700 slev, převážně v kategorii cestování. Čtyřicetičlenný tým jinak zůstává stejný a jak sám Sýkora dodává, podobný projekt plánovali delší dobu, teď byli jen s ohledem na okolnosti přinuceni k dřívějšímu vypuštění.

Dění ohledně sporu s bývalým společníkem budeme dále sledovat.

Diskuze (0)

Novinka

Anonym