Rasťa Turek oficiálně spouští video startup Pexeso a nabídky k prodeji se již hrnou…

Robin RaszkaRobin Raszka

0Zobrazit komentáře

Rastislav Turek, kterého zná velká část z vás jako provozovatele filmové databáze Synopsi.TV, dnes oznámil spuštění nové služby s názvem Pexeso. Ta se po vzoru Synopsi opět zaměřuje na filmovou branži s tím rozdílem, že tentokrát necílí na uživatele, kteří chtějí hodnotit své oblíbené filmy a seriály, ale právě naopak na filmová studia a tvůrce videí, kteří například řeší problémy s nelegálními kopie jejich filmových děl.

Pexeso je díky speciálnímu algoritmu a hashi schopno nelegální/nelicencovaná videa kdekoliv na internetu odhalit (Youtube, Vimeo, torrenty a podobně) a následně o tom informovat právě držitele originální licence a to i v případě, že byl film ořezán nebo jeho záznam pořízen například přes videokameru (camrip). Jakmile dojde ke spárování,  je o tomto kroku následně autor originálu informován, s tím, že se následně přes administraci může odhodlat ke třem krokům.

  • video monitorovat a získat komplexní informace o komunitě
  • odeslat automaticky poštovní obsílku s žádostí o smazání videa, která je doručena provozovateli stránek
  • umístit do videa svoji reklamu a vydělávat

Protože je Rasťa chlapec sdílný, prozradil nám zároveň několik dalších informací, z nichž nejzajímavější je určitě fakt, že se o tento projekt, který je ve vývoji přibližně 3 měsíce (vyvíjeno v San Franciscu), už zajímalo několik kupců, kteří podali nabídky na koupi v jednotkách milionů dolarů. Zájem Pexeso vzbudilo zároveň i u spousty amerických filmových studií, které s platformou podepsaly smlouvu o spolupráci.