Refold: stylový a mobilní „standing desk“ z kartonu

d-h
0Zobrazit komentáře

Pokud velkou část svého dne trávíte sedavou prací u počítače, bolesti zad a podobné nepříjemnosti pro vás pravděpodobně nejsou žádnou novinkou. V posledních letech se proto stále více do obliby dostávají tzv. „standing desks“, tedy stoly u kterých lze díky výškové nastavitelnosti pracovat i ve stoje.

founders

Přečtěte si takéPříběh o tom, jak startup na doručování potravin za 3 roky vyrostl na 47,8 miliard korunPříběh o tom, jak startup na doručování potravin za 3 roky vyrostl na 47,8 miliard korun

V případě kvalitnějších kusů se však často jedná o finančně dost nákladnou záležitost a navíc takový stůl samozřejmě není vůbec jednoduché přenášet. Řešení se proto snažili nalézt tvůrci projektu Refold, kteří vyrobili výškově nastavitelný stůl z kartonu, který kdykoliv můžete složit a díky jeho váze 6,5kg ho i jednoduše přemístit na jiné místo.

Složení jinak podle tvůrců zabere pouhé 2 minuty, s tím, že stůl má nosnost až 85kg a měl by vydržet mezi 1-3 roky, v závislosti na stylu používání.

Jediným problémem může být cena, která začíná na 250 dolarech, tedy přibližně 6 tisících Kč, což je při vší úctě za stůl z kartonu přeci jen poměrně dost peněz. Spoustě potenciálních zákazníků to ale evidentně nevadí. Projekt totiž nedávno v kampani na Kickstarteru vybral v přepočtu zhruba 1,1 milionů korun.

Stůl lze jinak už nyní objednat a následně si ho nechat doručit i k nám do České republiky.

desk

desk-1

desk-2

desk-3

desk-4

desk-5