Roboti od Boston Dynamics spolu nově zvládnou spolupracovat, například při otevírání dveří

spotmini2
0Zobrazit komentáře

Americká firma Boston Dynamics, která od roku 2013 do roku 2017 spadala pod Google, působí díky svým videím robotů s pokročilou umělou inteligencí, mírný strach – především proto, že většinu z nich poté využívá armáda. Roboti od Boston Dynamics tak zvládají přelézt plot, dělat salta vzad či opatrně otevírat dveře.

Jejich nejnovější počin jde ale ještě dále. Robot s názvem SpotMini kombinuje některé již předem nabyté zkušenosti s novinkou v podobě spolupráce s ostatními roboty. Na videu níže lze vidět, jak jeden z nich pomalu otevírá za pomocí speciální „ruky“ dveře, kdežto ten druhý prozatím kontroluje okolí a poté projde dveřmi, zatímco první mu je přidržuje.

founders_airbnb_1

Přečtěte si takéUvnitř „tajného“ investičního fondu Airbnb, který měsíčně vydělává přes 5 milionů dolarůUvnitř „tajného“ investičního fondu Airbnb, který měsíčně vydělává přes 5 milionů dolarů

Koordinovanost robotů působí trochu strašidelně, ale Boston Dynamics je prozatím ještě hodně daleko od něčeho podobného, jako byl Terminátor v oblíbeném filmu s Arnoldem Schwarzeneggerem. Prozatím to vypadá podobně jako když se dvojice velociraptorů v Jurském parku poprvé naučila otevírat dveře.

Startup si ovšem dovede představit využítí především v reálném světě – například při ohledávání těl při hromadných haváriích, kde, pokud jeden robot neunese váhu člověka, může „poprosit“ druhý stroj k zapojení se, a to bez jakéhokoliv zásahu člověka.

Foto: Reprofoto / YouTube