Rockaway chystá v Praze hackathon zaměřený na e-commerce. Hlavní výhrou je 100 tisíc Kč

Michal PtáčekMichal Ptáček

Česká investiční skupina Rockaway , která stojí za e-commerce projekty jako MALL, CZC.cz, Kosik.cz nebo Vivantis připravuje další hackathon pro všechny vývojáře a nadšence do moderních technologií. A tématicky tentokrát bude hodně blízko svému vlastnímu portfoliu, jelikož hackathon se zaměří právě na ecommerce, respektive na praktické řešení problémů z této oblasti. Hlavními tématy pak budou: Anomaly detection, Visual search nebo User profiling.

Účastníci samotní budou na začátku rozděleni do čtyrčlenných týmů a během 24 hodinového hackathonu využijí cloudové služby hlavního partnera akce IBM. Nejlepší tým pak získá odměnu ve výši 100 000 Kč.

BeWooden_Linea belt_lifestyle_2

Přečtěte si takéČeská modní značka BeWooden vyrábějící dřevěné motýlky a doplňky získává investici ve výši 10 milionů KčČeská modní značka BeWooden vyrábějící dřevěné motýlky a doplňky získává investici ve výši 10 milionů Kč

„Každý rok se snažíme hackathon postavit tak, aby pracoval s reálnými problémy, na které je možné v online byznysu narazit. Letos jsme se rozhodli zaměřit čistě na ecommerce, a vybrali jsme 4 scénáře, jejichž vyřešení by usnadnilo život nám i našim zákazníkům. Víme, že aby pak výsledek skutečně fungoval, musí splnit celou řadu podmínek. Na jejich splnění dohlédnou zkušení mentoři z řad IBM a MALL GROUP, navíc budou k dispozici pro technické konzultace. Všem nám jde o co nejlepší výstupy, takže se budeme snažit týmům pomoct,“ říká Viktor Kustein z Rockaway

hack1

Jedná se v pořadí již třetí hackathon, který Rockaway pořádá. Loni se v Praze stal například vítězem tým, který na hackathonu během pár hodin vyvinul návrh detailnější historie plateb v online bankovnictví.  Z malého hackathon projektu následně vznikla firma Paystory a reálná spolupráce s Českou spořitelnou, která řešení dvoučlenného vítězného týmu používá právě ke zlepšení svého nového online bankovnictví.

„Práce v tak krátkém časovém limitu má řadu úskalí a je náročná, ale zároveň jde na dřeň a umožní vám mnohem lépe poznat své parťáky. Nám to tak aspoň zafungovalo – pod tlakem jsme si uvědomili, že se dobře doplňujeme a spolupráce nás baví“ dodává spoluzakladatel Paystory Filip Suk.

Samotný hackathon pak bude probíhat 1. a 2. prosince v prostorách Impact Hubu v Praze, na adrese Drtinova 10, Praha 5, s tím, že účastníci dostanou přístup do Slacku, kde jsou k dispozici ukázková data, pořadatelé akce a mentoři.

Registrační poplatek je stanoven na 200 Kč. Registraci můžete provést ZDE.