Rotační lezecká stěna a inovativní trenažéry. Na letišti v Singapuru se otevřela hi-tech sportovní prodejna

Filip HouskaFilip Houska

durasport-singapur-2
0Zobrazit komentáře

Nové megalomanské letiště v Singapuru za v přepočtu více než 27 miliard korun, které se pro veřejnost otevřelo 17. dubna, skrývá jeden skvost za druhým. Největší interiérový vodopád o výšce 40 metrů, vnitřní les s vlastním mikroklimatem a moderní luxus promítající se do každého záhybu skleněno-ocelové konstrukce ve tvaru bagelu. Logicky se tak dalo očekávat, že na podobné laťce budou nasazeny i tamní obchody, což nově ukazuje architektonické studio Ministry of Design, které takzvané Jewel Changi Airport vybavilo unikátní hi-tech prodejnou se sportovním vybavením.

Ta na první pohled zaujme především svým designovým interiérem, který začíná po průchodu přes masivní mřížkové dveře v chevronovém stylu. Celý vnitřek je totiž založen na specificky zakřivených regálech z lesklé oceli, která reflektuje světlo vycházející z horní kruhové zářivky. Futuristický dojem obchodu pod názvem Durasport pak dotváří netradiční police a displeje, na nichž se prezentují jednotlivé doplňky pro sport. A právě na tom celá prodejna o rozloze 183 metrů čtverečních, jež má navíc sloužit i jako sportovní vývojová a výzkumná laboratoř, stojí.

singapur-durasport-1

Cílem studia Ministry of Design bylo od samotného začátku nabídnout zákazníkům takové místo, kde si budou moci nejen konkrétní sportovní potřeby koupit, ale také si přesně a inovativně vyzkoušet, jak fungují v praxi. Proto je v prodejně vybudována například rotační lezecká stěna, na níž se dají zkoušet různé úchyty a především funkčnost horolezecké obuvi, simulátor lyžování, cyklistický trenažér s obrazovkou a možností volby projížděné lokality nebo zrcadlo Magic Mirror pro virtuální zkoušení oblečení. Součástí je i speciální trenažér k testování flexibility plaveckých neoprenových kombinéz.

_Manifesto_Smichov_02_(c)CHYBIK+KRISTOF

Přečtěte si takéDruhý Manifesto Market se otevře na pražském Smíchově. Kontejnery nahradí voda a dominovat bude pivoDruhý Manifesto Market se otevře na pražském Smíchově. Kontejnery nahradí voda a dominovat bude pivo

Co se týče nabízeného sortimentu, Durasport bude podle všeho sázet zejména na evropské výrobce. Například z oblasti cyklistických kol v něm mají figurovat britské společnosti Dassi a Hummingbird, které vyrábí ultralehké grafenové rámy. Své zástupce mají i Italové, konkrétně výrobce přizpůsobitelné cykloobuvi DL Killer a firmu specializující se na pokročilé lyžařské boty Dynafit. Nabídka tedy bude poměrně prestižní, což se vzhledem k moderním letištním prostorům, kde se Durasport nachází, dá čekat.

durasport-singapur-3
durasport-singapur-1

Nadchnout, ohromit a přesvědčit

Jak Ministry of Design uvádí na svém webu, koncepčně tato sportovní prodejna vychází ze tří důležitých pilířů ovlivňujících chování zákazníka: nadšení, ohromení, přesvědčení. Durasport to má konkrétně aplikovat tak, že zaujme celkovým designovým provedením se širokým sortiment a ohromí možností si téměř všechny doplňky vyzkoušet na moderních zařízeních, díky čemuž zákazník jeden či vícero produktů zakoupí. A pokud se lze opět jakkoliv odvíjet od luxusního Jewel Changi Airport, je dost možné, že tento koncept obchodu může u cestujících fungovat.

durasport-singapur-7
durasport-singapur-6
durasport-singapur-4
durasport-singapur-5
durasport-singapur-2
durasport-singapur-8
jewel-changi-airport_cover
jewel-changi-airport_3
jewel-changi-airport_1

Foto: Ministry of Design; Jewel Changi Airport

Diskuze (0)

Novinka

Anonym