Rusko chystá konkurenci pro iOS a Android

Michal PtáčekMichal Ptáček

p
0Zobrazit komentáře

Hodně ambiciozní zprávy v posledních dnech přicházejí z Ruska. Jednou z nich je informace, podle které ruská vláda společně s finskou společností Jolla, za kterou stojí bývalí zaměstnanci Nokie, plánuje vytvořit vlastní mobilní operační systém, který by měl vycházet ze systému Sailfish a konkurovat již zajetým hráčům v podobě: Android, iOS Windows Phone a Blackberry.

Do projektu by se podle ruského ministra komunikace a masových médií Nikolaje Nikiforova měly zapojit země hospodářského společenství BRICS, tedy Čína, Brazílie, Jihoafrická republika a Indie, s tím, že hlavním cílem je do roku 2025 získat na ruském trhu minimálně 50% podíl, informuje E15.

Co se oblíbenosti jednotlivých OS v Rusku týče, jasně podle E15 s 81 procenty vévodí Android, který s 15 procenty následuje iOS. Sailfish, ze kterého by nový ruský operační systém měl vycházet, má pak zhruba 0,5%.

Vzhledem k tomu, že to není poprvé, co Rusko přišlo s podobnými plány, bude ale v tomto případě nejrozumnější si počkat až na finální výsledek…

foto: 7141213@N04/Flickr