S Bradem Pittem do kokpitu F1. Apple chystá nový závodní film, pracuje na něm i Lewis Hamilton

Na obrovské vlně popularity formule 1 se sveze i Apple. Režii i scénář chystaného snímku zajistí tvůrci megahitu Top Gun: Maverick.

Filip HouskaFilip Houska

pitt-hamilton

Foto: Depositphotos / CzechCrunch

Na novém závodním filmu s Bradem Pittem se bude podílet i slavný jezdec Lewis Hamilton

0Zobrazit komentáře

Naposledy Brad Pitt ve velkém zazářil ve filmu Tenkrát v Hollywoodu od Quentina Tarantina, kde s Leonardem DiCapriem sehráli dokonalé parťáky. Teď na slavného amerického herce čeká další potenciální hit. Najal si ho totiž Apple, se kterým ve spolupráci s tvůrci snímku Top Gun: Maverick, jenž aktuálně boří kina, natočí novou podívanou ze závodního prostředí. A připojí se k tomu také ikona formule 1.

Filmový průmysl je pro Apple čím dál zajímavější oblastí, které se věnuje hlavně v rámci streamovací služby Apple TV+. A byť na ostatní platformy typu Netflix nebo HBO Max stále – co do počtu předplatitelů – ztrácí, dokáže produkovat taková díla, která rezonují i na té nejvýznamnější scéně. Ostatně si stačí vzpomenout na vítěze letošních Oscarů. A relevanci mezi kritiky dodává Applu třeba i uznávaný přírodovědec David Attenborough.

Apple moc dobře ví, že aby Apple TV+ rostlo, potřebuje vyrábět filmy a seriály s těmi největšími jmény Hollywoodu. Proto teď natočí nový snímek, ke kterému si pozval úplnou špičku. Spojil se totiž s americkým režisérem Josephem Kosinským, který stojí za dílem Top Gun: Maverick, jež patří mezi kasovní trháky (a nás v redakci vrátilo do mládežnických let), a Ehrenem Krugerem, jenž pro stejný film zajišťoval scénář.

Společně natočí nový film ze závodního prostředí. Ten má podle prvních informací pojednávat o bývalém závodníkovi formule 1, jenž se vrátí z důchodu zpět na rozpálený asfalt okruhů a po boku nováčka a titánů tohoto sportu bude opět soutěžit. Hlavní roli si zahraje zmíněný Brad Pitt, ovšem nepůjde o jedinou ikonu, která se v dosud nepojmenované novince objeví. Součástí natáčení totiž bude i Lewis Hamilton.

Britský pilot formule 1 a sedminásobný mistr světa, jenž momentálně hájí barvy stáje Mercedes a je jednou z nejznámějších osobností sportu, který díky skvělému marketingu zažívá nebývalou popularitu, má být v roli spoluproducenta. V tomto týmu doplní Jerryho Bruckheimera (Armageddon, Pearl Harbor, Piráti z Karibiku a další) a produkční společnost Plan B Entertainment, kterou spoluzaložil právě Pitt. Kosinski bude odpovědný za režii, Kruger zase za scénář.

Konkrétnější informace o novém filmu, který nejprve zamíří na plátna kin a poté bude dostupný na Apple TV+, zatím nejsou známé. Pro Apple se zároveň jedná o druhou spolupráci s Bradem Pittem a firmou Plan B Entertainment. Pracují také na filmu, který režíruje Jon Watts (Spider-Man: Bez domova) a v němž Pitt spolu s Georgem Clooneym hrají hlavní role dvou osamělých opravářů.

Načítám formulář...

Diskuze (0)

Novinka

Anonym