Skupina Pale Fire Capital má nového partnera. Ve firmě už stihl vybudovat síť manažerů

Jiří Ponrt přišel jako zkušený finanční ředitel mimo jiné z Alzy. Má pomoci s další expanzí.

Iva BrejlováIva Brejlová

Jiří Ponrt

Foto: Pale Fire Capital

Jiří Ponrt, finanční ředitel Pale Fire Capital a její partner

0Zobrazit komentáře

Investiční skupina Pale Fire Capital rozšířila svou partnerskou strukturu. Od září se jejím pátým členem stává Jiří Ponrt. Ten řady PFC rozšířil v listopadu loňského roku, působí v ní na pozici finančního ředitele a zároveň vede nově vytvořené finanční a analytické týmy.

Finance jsou jeho silná stránka. Řídil je mimo jiné ve společnosti Alza, kde vybudoval víc než stočlenný pracovní tým a spadaly pod něj i aktivity pro desítku evropských trhů. Nebo ve skupině Danone/Nutricia či v CK Fischer. Ponrt se zároveň opakovaně umístil na předních příčkách v soutěži o nejlepšího CFO v Česku.

Ponrt se v Pale Fire Capital přidává po bok Jana Barty, Dušana Šenkypla, Davida Holého a Petra Krajíčka. Za deset měsíců v PFC vybudoval finanční a analytické týmy. Každý člen finančního týmu zároveň působí i jako finanční ředitel pro vybrané firmy v portfoliu. Součástí této pozice je však i business v celé komplexitě, finanční ředitel často funguje i jako COO (obchodní ředitel) nebo partner pro CEO, a to primárně ve větších firmách.

Analytický tým pak pomáhá s vyhledáváním nových investičních příležitostí v rámci private equity, hledá nové příležitosti i pro investování na kapitálových trzích a aktivně pomáhá ve firmách i s konkrétními problémy.

„Za deset měsíců u nás si Jirka získal naši plnou důvěru. Vybudoval téměř od nuly silné finanční i analytické týmy a neustále další posily do obou týmů hledáme. Zároveň prokázal schopnost budovat s námi silnou finanční skupinu stylem, který se nám osvědčil jako úspěšný. Oba týmy jsou pro náš další růst zásadní a přinášejí velkou hodnotu celé skupině,“ komentuje situaci Dušan Šenkypl, partner Pale Fire Capital.

„Vize zakladatelů PFC budovat silné firmy působící daleko za hranicí české kotliny formou aktivní participace na jejich řízení je obrovskou příležitostí učit se a růst,“ zmiňuje Ponrt. „Jsme ale teprve na začátku, celá skupina PFC má velké plány dále se rozšiřovat a růst,“ uvádí.

Skupina přitom skutečně výrazně nabírá na síle. Její konsolidovaný obrat se poprvé přehoupl přes miliardu korun, a to hned celkem výrazně – z 964 milionů poskočil na 1,6 miliardy korun. „V roce 2021 se nám podařilo výrazně nastartovat změny potřebné k dosažení našeho dlouhodobého cíle a rozšířili jsme portfolio o kvalitní mezinárodně působící firmy s velkým potenciálem. Spolu s tím jsme posílili tým o klíčové členy, kteří mají zdravou ambici a chuť stavět spolu s námi úspěšné firmy na zdravých základech,“ uvedl před dvěma týdny k výsledkům Dušan Šenkypl.

Rubriku Startupy podporujíjt-retina

Diskuze (0)

Novinka

Anonym