Skupina zlodějů v Kalifornii během desítek vteřin ukradla zboží z Apple Store za 27 tisíc dolarů

applestore
0Zobrazit komentáře

Na sobotní ráno v jedné z kalifornských prodejen Applu zcela jistě nebudou zákazníci ani zaměstnanci vzpomínat v dobrém. Skupina dosud neznámých zlodějů totiž vtrhla do Apple Store v americkém Fresnu, kde ukradla celkem 26 produktů v hodnotě zhruba 27 tisíc dolarů, tedy lehce přes 595 tisíc korun. Celou akci nahrála přítomná kamera.

Všichni zákazníci i zaměstnanci činu pouze přihlíželi – celá akce totiž nezabrala déle než několik desítek vteřin. Čtyři mladší muži si rozdělili své pozice na přední a zadní část obchodu, kdy jedna skupina odstřihla a ukradla několik MacBooků, zatímco další se vrhla na iPhony. Při bleskovém útěku pak čtveřice srazila jednoho ze zákazníků, který se jim v tom snažil zabránit.

Při svém útěku měla neozbrojená skupina dokonce k dispozici vlastního řidiče. Momentálně po nich probíhá pátrání a je velmi pravděpodobné, že jsou zapojeni do dalších podobných krádeží, které se odehrály v okolí několika set kilometrů a měly velmi podobný průběh, informuje server New York Post.

Abu Dhabi Formula One Grand Prix

Přečtěte si takéPavel Turek: Formule E jede. Má šanci stát se novou královnou motosportu?Pavel Turek: Formule E jede. Má šanci stát se novou královnou motosportu?

Pro Apple to není rozhodně první podobná událost, která jeho obchody potkala. V minulosti to byl mimo krádeží například naštvaný muž, který kvůli údajně neschopné zákaznické podpoře vešel do francouzského Apple Storu a rozbil množství zařízení železnou koulí, jak zachycuje jeho vlastní video, kterým se usvědčil.

Diskuze (0)

Novinka

Anonym