Slovenský startup na rezervaci pronájmů lodí Boataround získal v nové investici přes 20 milionů Kč

boataroundtym
0Zobrazit komentáře

Platforem pro online rezervaci hotelů, aut nebo například karavanů existuje již hodně, ale jen málo funkčních online rezervačních systémů se zaměřuje na lodě či luxusní jachty. Jednu z takových platforem se proto rozhodli před dvěma lety začít budovat Slováci Pavel Pribiš a Jana Escher. Dnes má jejich startup Boataround v nabídce 10 500 lodí ve 485 destinacích a získává na rozvoj novou investici.

Přes crowdfundingový portál Crowdberry se slovenskému Boataround podařilo získat dalších 800 tisíc eur, respektive 20,5 milionu korun, které se připojí k 350 tisícům eur z prvního kola. A také další, blíže nespecifikovanou částku od slovenského investičního fondu Slovak Investment Holding, který spadá přímo pod slovenský stát. Peníze by měly být použity na další vývoj a růst, který byl za poslední rok takřka trojnásobný, co se týče počtu přidaných lodí a rezervací.

Iger_Murdochphoto

Přečtěte si takéMediální gigant vlastnící televizi Fox dostal po Disney další nabídku na prodej. Je o 13 miliard vyššíMediální gigant vlastnící televizi Fox dostal po Disney další nabídku na prodej. Je o 13 miliard vyšší

V Boataround momentálně pracuje 25členný tým, který bude v nejbližší době vyvíjet mobilní aplikaci, jenž startupu prozatím chyběla a umožňoval tak objednávky pouze přes web. Boataround bylo na investiční platformě Crowdberry již v minulosti, s novou investicí se ovšem celkový podíl, který připadne investorům, navýšil na 20 procent.

boataround

Startup aktuálně funguje ve 13 jazycích a plánuje rozšíření do dalších zemí, převážně po Evropě. Všechny lodě na platformě jsou navíc v přímém smluvním vztahu s Boataround, takže jde o přímou rezervaci, nikoliv bookování přes další prostředníky.

„Boataround jsme založili, protože chceme vybudovat značku, která bude synonymem jednoduchého, rychlého a cenově dostupného rezervování jacht po celém světě. Naším cílem je zpřístupnit nezapomenutelné zážitky na moři všem a právě tato dohoda s investory nám v tom pomůže. Úspěch naší firmy stavíme i na bezkonkurenčním klientském servisu, za který pravidelně získáváme nejvyšší hodnocení.

S pomocí investice ještě zlepšíme náš servis, rozšíříme službu o mobilní aplikaci a otevřeme nové jachtařské destinace,“ doplňuje k investici CEO a spoluzakladatel Boataround Pavel Pribiš.“

Foto: Boataround