Slovenský startup pomocí umělé inteligence předchází nočním můrám finančních ředitelů. Získal přes 10 milionů

Peter BrejčákPeter Brejčák

ierp-founders

Foto: iERP

Dušan Korčák a Jozef Baláž, zakladatelé startupu iERP

0Zobrazit komentáře

Technologie umělé inteligence vstupují do stále více oblastí běžného života lidí i byznysu, kde dokážou předpovídat ukazatele všeho druhu a ulehčují tak rozhodování i plánování. Pokročilé algoritmy využívá také slovenský startup iERP.ai, jenž v reálném čase předvídá chování zákazníků, stav prodejů i to, které vystavené faktury budou uhrazeny po datu splatnosti. Nyní firma získala zásadní investici a s novým produktem se chce zaměřit na e-shopy.

Startup iERP v roce 2019 zakládala podnikatelská dvojice Jozef Baláž, který začal programovat už v sedmi letech, a Dušan Korčák, jenž je držitelem doktorátu z jaderné fyzicky. Ve svém byznysu se zaměřili na zlepšování předpovědí prodejů, optimalizaci úrovní zásob, zvyšování příjmů a konverzi z marketingových kampaní či identifikaci zákazníků, kteří se opožďují s platbami.

Vícevrstvé algoritmy ve spojení s daty o výkonnosti firem a externími ekonomickými faktory, jako jsou státní svátky nebo rizikové faktory související s pandemií koronaviru, pak umožňují předpovídat chování zákazníků. V konečném důsledku tak iERP dokáže snižovat náklady a zlepšovat peněžní toky firem.

Samotnou platformu je možné integrovat s e-shopovými systémy, ERP, CRM nebo pokladními systémy a zaměřuje se na firmy v oblasti e-commerce, supermarkety a prodejce rychloobrátkového zboží (tzv. FMCG). Slovenskému startupu přitom důvěřují i společnosti z žebříčku Fortune 500 nebo Microsoft.

ierp-dusak-korcak-jozef-balaz-marek-zamecnik-michal-nespor-copy

Foto: iERP

Dušan Korčák, Jozef Baláž, Marek Zámečník a Michal Nespor

V dalším rozvoji teď iERP pomohou také investoři. Přibližně 520 tisíc eur, asi 13 milionů korun, do něj vkládají fondy Zero Gravity Capital a CB Investment Management, ke kterým se jako spoluinvestor připojila společnost Cognitum.

„iERP je rychle rostoucí startup s unikátním produktem, který již získal několik významných zákazníků na trhu, a to je hlavní důvod, proč jsme se rozhodli podpořit další růst společnosti v oblasti technologického rozvoje a následné expanze,“ popisuje Dušan Duffek, partner společnosti Zero Gravity Capital.

Kapitál chce startup využít hlavně na vývoj platformy, posílení vývojového a výkonného týmu i expanzi na nové trhy. Především však finance plánuje využít k vývoji a rozšíření nového produktu Nostradamus.cloud.

„Naše současné B2B řešení již ušetřilo klientům statisíce eur a zvýšilo tržby až o dvacet procent, což nás přivedlo na myšlenku vytvořit analytické a prediktivní řešení Nostradamus.cloud pro e-commerce společnosti jakékoli velikosti,“ řekl Jozef Baláž, ředitel iERP.

Nostradamus pomocí umělé inteligence předpovídá prodejní trendy jako tržby a nákupní chování zákazníků právě v online prostoru. K tomu software obsahuje analytické nástroje business intelligence, jež mají pomáhat lépe rozumět aktivitám klientů. Tento nástroj je nyní integrovaný se službou Shopify a během letošního roku jsou plánované integrace i do dalších řešení pro e-shopy.

„Vzhledem k tomu, že nakupování online je jednou z nejoblíbenějších online aktivit na světě, je získání smysluplných obchodních analýz a obchodních předpovědí klíčové pro to, aby společnost obstála ve velké konkurenci v oblasti e-commerce,“ věří Dušan Korčák, provozní ředitel iERP.

„Jsme rádi, že iERP s naší podporou získala další kapitál pro svůj růst. Tato investice jí umožní posílit pozici na trhu analytických a prediktivních nástrojů, které využívají společnosti různých velikostí, zejména v rychle rostoucím odvětví elektronického obchodu,“ dodává Lucia Timek, investiční manažerka CB Investment Management.

Rubriku Startupy podporujíjt-retina

Diskuze (0)

Novinka

Anonym