Služba 10Gbps Zdeňka Cendry vypouští novou verzi a rychle se rozjíždí k milionu dolarů

0Zobrazit komentáře

Zdeňek Cendra se spoustě lidem vryl do paměti jako člověk, který se významně zasloužil o rozvoj hostingu nejen v České republice Po mezinárodním úspěchu s projektem CDN77 se v říjnu minulého roku pustil do další služby s názvem 10Gbps. Ta právě odkryla novou podobu a několik zajímavých detailů.

Předchozích 8 měsíců provozu sloužilo především k otestování trhu, služeb a cílových zákazníků. Mezi lokality dedikovaných serverů se vedle Prahy a Atlanty nově zařadilo Chicago, Los Angeles nebo Amsterdam. V plánu jsou pak další lokality v západní Evropě a ve druhé půlce tohoto roku i Singapur.

cdn77-new-website

Přečtěte si takéCDN77 Zdeňka Cendry roste meziročně o 100%CDN77 Zdeňka Cendry roste meziročně o 100%

Od letošního března se podařilo službě dostat do měsíčního provozního zisku, milion dolarů v obratu ale zatím nepřeklenula. Primárně se snaží cílit na živý přenos obsahu a weby založené na obrazovém obsahu. Jejich nejnovější službou je server s otevřeným 10 Gbps portem do internetu bez omezení rychlosti za cenu startující na 350 dolarech měsíčně.

Nejpopulárnější je ale aktuálně varianta 1U server, tedy 10 GBps uplink a 300TB limitu přenosu dat, což je zhruba trojnásobek než nabízí za srovnatelnou cenu konkurence. Podle Zdeňka je cílem v následujících 12 měsících dosáhnout několika stovek Gbps přenesených dat v rámci EU a USA.

Diskuze (0)

Novinka

Anonym