Směnárna kryptoměn Coinbase za více než 120 milionů dolarů kupuje startup Earn.com

earncomx
0Zobrazit komentáře

Před několika týdny jsme se zmínili o tom, že kryptoměnová směnárna Coinbase uvažuje o nákupu startupu Earn.com, který umožňuje uživatelům vydělávat Bitcoiny za plnění dotazníků a úkolů a firmám zase propagaci v ručně tříděných seznamech emailů relevantních zákazníků. Za Earn.com mělo Coinbase zaplatit až 120 milionů dolarů a nyní se obchod oficiálně potvrdil.

Mimo části z potvrzených více než 120 milionů dolarů v hotovosti, kterou se rozhodlo Coinbase za platformu zaplatit, byl zároveň do vedení, konkrétně na pozici CTO v Coinbase, nasazen Balaji Srinivasan, spoluzakladatel a CEO Earn.com. Jde tak o vůbec prvního CTO v historii Coinbase. Na starost bude mít jak technologický vývoj, tak nábor nových lidí i potenciální akvizice.

waf

Přečtěte si takéPražská palačinkárna Waf-Waf vstupuje na Fundlift, kde chce získat 2,5 milionu korunPražská palačinkárna Waf-Waf vstupuje na Fundlift, kde chce získat 2,5 milionu korun

Earn.com v minulosti získalo na investicích 121 milionů dolarů od prestižních firem jako Andressen Horowitz či Pantera Capital a ani jedna ze stran nepotvrdila finální výši akvizice. Pro server TechCrunch se ovšem bývalý CEO Earn.com Srinivasan vyjádřil ve smyslu, že výše akvizice znamenala pro bývalé investory slušný zisk, což potvrzuje částku vyšší než 120 milionů.

earn

Takto funguje zadávání kampaně pro inzerenty na Earn.com

Historicky jde navíc již od pátou akvizici Coinbase, v minulém týdnu například šifrovaný decentralizovaný prohlížeč Cipher, po jehož akvizici přešel CEO Pete Kim do divize Toshi v Coinbase, která má svůj vlastní podobný prohlížeč. Akvizice Coinbase tak slouží převážně pro zisk zajímavých talentů, než že by šlo vyloženě o snahu o další zisk a expanzi.

Earn.com vs. klasický email

Emailové kampaně mají již několik let stejný problém, kvůli mnoha nástrojům a množství zpráv, které uživatelé do emailu dostávají, je standardně odpovídáno pouze na 1,7 % emailů. Earn.com oproti tomu nabízí uživatelům za zodpovězení takové zprávy nebo splnění úkolu 1 až 10 dolarů v kryptoměně Bitcoin. To zajistilo odpovědi na emaily až v 70 % případů, minimálně pak zhruba 30 procentech, jak dodává přímo firma. Coinbase navíc věří, že dokáže stávající základnu uživatelů Earn.com zdvojnásobit.

Diskuze (0)

Novinka

Anonym