Smíchovský TechSquare ukončuje činnost na startupové scéně

redakceredakce

techsquare_1
0Zobrazit komentáře

Přibližně od roku 2009 působil na české technologické scéně koncept TechSquare původně založený Nikolou Rafajem, Petrou Hubačovou a několika dalšími partnery pohybujícími se vesměs ve světě IT, který v prvopočátku fungoval jako ucelený startupový ekosystém nabízející služby coworkingu, inkubátoru/akcelerátoru Startup Yard a zároveň pronájmu kanceláří. Ty v začátcích využívaly například startupy Foodpanda a Brand Embassy nebo investiční fond Credo Ventures.

Kvůli ne zrovna jednoduše udržitelnému byznys modelu, však před 3 lety TechSquare patřící do portfolia byznysmena Václava Dejčmara razantně otočilo kormidlo a začalo se zaměřovat hlavně na činnost propojování startupů s korporacemi, z čehož vznikla například spolupráce mezi startupem IP Fabric a telekomunikačním gigantem O2, nebo spolupráce mezi Neuron Soundware a koncernem E.ON. TechSquare také každoročně pořádalo výpravy českých startupů Czech Pioneers na vídeňský technologický festival Pioneers.

Iger_Murdochphoto

Přečtěte si takéDisney za 52 miliard dolarů kupuje koncern 21st Century FoxDisney za 52 miliard dolarů kupuje koncern 21st Century Fox

I s touto činností je ale, jak informuje oficiální tisková zpráva nyní konec a TechSquare se tak kompletně stahuje ze startupové scény, o jejíž rozvoj se zejména v začátcích bezpochyby zasloužilo. Na situaci pak navazuje i odchod ředitelky TechSquare Veroniky Peterkové, která od nového roku posílí právě zmíněný startup IP Fabric na pozici obchodní ředitelky.

„Narůstající počet úspěšně rozjetých a rozsáhlých projektů začal přirozeně vyžadovat nasazení více zdrojů. „Stála jsem před strategickým rozhodnutím, zda výrazně rozšířit tým TechSquare a pokračovat s více než desítkou projektů, anebo přijmout nabídku na intenzivnější spolupráci s jedním z našich dlouhodobých startupových partnerů,“ komentuje situaci Veronika Peterková, ředitelka TechSquare. Ta od nového roku posílí startup IP Fabric na pozici obchodní ředitelky.V týmu Pavla Bykova jsem viděla obrovský přínos a konkrétní přidanou hodnotu naší spolupráce. Jejich řešení je teď přesně ve fázi, kdy nám dává maximální podpora obchodu největší smysl,“ popisuje Peterková rozhodnutí ukončit aktivity v TechSquare

ts