Spider-Man se v novém traileru ukázal na Karlově mostě. Film vynesl Praze i Liberci desítky milionů korun

Ondřej HolzmanOndřej Holzman

Peter Parker (Tom Holland) a MJ (Zendaya) na Karlově mostě

0Zobrazit komentáře

„Pokud jste ještě neviděli Avengers: Endgame, přestaňte se koukat, protože v tomto traileru uvidíte velké spoilery.“ Tak by mohl začínat článek, v němž se chystáme prozradit děj filmu, který ještě mnozí z vás neviděli, ale chystají se na něj do kin. Tentokrát však těmito slovy začíná netradičně už samotný trailer a k divákům promlouvá Tom Holland, filmový Spider-Man. Marvelovské univerzum totiž vrcholí a tři filmy v rozmezí čtyř měsíců zkrátka vychází až příliš rychle.

Zatímco v březnu do kin dorazila Captain Marvel jako předkrm a zatím tu největší smetanu slízávají Avengers: Endgame jako hlavní chod, v červenci se mohou komiksoví fanoušci těšit na Spider-Man: Daleko od domova. Kdo filmy ze světa Marvelu sleduje, ví, jak jsou všechny díly propojené. A poslední Spider-Man, který do kin přijde na začátku července, je navíc speciální, že půjde o zakončení obrovsky úspěšné Infinity Sagy.

spider-man-homecoming-tom-holland

Foto: Sony

Tom Holland jako Spider-Man

Infinity Saga se skládá z třiadvaceti filmů marvelovského univerza, kterou načal v roce 2008 Iron Man a nyní ji zakončí jeho chráněnec Spider-Man v podání Toma Hollanda. Byť mnozí považovali za ukončení Infinity Sagy již Avengers: Endgame, které aktuálně útočí na titul nejúspěšnějšího filmu všech dob, bude to nakonec právě pavoučí muž a jeho další kapitola, v níž se se svými spolužáky vydá do Evropy a navštíví také Prahu, jež některé zásadní dějové linky vyjasní a ukončí.

Desítky milionů pro Prahu i Liberec

Snímek Spider-Man: Daleko od domova tak uzavře třetí fázi v rámci Infinity Sagy, což potvrdil i prezident Marvel Studios Kevin Feige, který celý obří příběh, kde je prakticky každý film nějakým způsobem propojený se všemi ostatními, vytvořil. Je tedy pravděpodobné, že se diváci dočkají v celkově 23. filmu za 11 let ještě některých doplnění toho, co se stalo právě ve zmíněných Avengers: Endgame, ale další podrobnosti nebudeme prozrazovat.

Pokud jste film ještě neviděli, rozhodně se nekoukejte ani na trailer, jak radí sám Tom Holland, protože se v něm minimálně zčásti dozvíte, jak poslední Avengers vlastně skončili. Pokud už ale máte tuto fanouškovskou povinnost splněnou, můžete se přesvědčit, že Spider-Man v novém pokračování skutečně dorazí do Prahy, kde se bude mimo jiné spolu se svou kamarádkou Michelle (Zendaya) procházet po Karlově mostě.

Přestože se však hlavní hrdinové ve filmu objeví v Praze (a také v Benátkách a Londýně), velká část natáčení v České republice probíhala v Liberci. V severočeském městě v loňském roce filmaři strávili celkem 21 dní a jednalo se o dosud nejnáročnější projekt liberecké filmové kanceláře, která do města filmaře láká. Odhadovaný příjem do ekonomiky města je přibližně 30 milionů korun.

„Přípravy na natáčení probíhaly několik měsíců, protože se jednalo o opravdu náročný projekt, na který bylo nutné se dobře připravit. Výsledky pro město Liberec byly skvělé. Mediální zájem, kdy jsme byli několikrát denně v TV, v rádiích i v tištěných médiích. Takovou skvělou kampaň bychom si těžko objednávali. Věříme, že nám popularita filmu pomůže v další propagaci, protože s tématem filmu aktivně pracujeme,“ prozradila pro CzechCrunch Pavlína Sacherová z Liberec Film Office.

darth-vader-episode-v

Přečtěte si takéDo aukce míří původní kostým Dartha Vadera z roku 1979. Vyšplhat se může až na 2 miliony dolarůDo aukce míří původní kostým Dartha Vadera z roku 1979. Vyšplhat se může až na 2 miliony dolarů

Konkrétní čísla z pražského natáčení, kde s hollywoodskými hvězdami probíhalo právě například na Karlově mostě nebo v Divadle na Vinohradech, jak jsme mohli vidět v předchozím traileru, nejsou známa. Podle informací ředitelky Státního fondu kinematografie Heleny Bezděk Fraňkové nicméně měl štáb v České republice utratit celkově kolem čtvrt miliardy korun. Důvodem, proč je Praha nakonec ve filmu skutečně vidět, zatímco Liberec se využil jen jako kulisa, je i pětimilionový příspěvek od Nadačního fondu Praha.

Pro Toma Hollanda to bude již pátá role v obleku pavoučího muže (ať už ve vlastních filmech nebo v rámci Avengers), nikdo jiný se před ním vícekrát jako Spider-Man na filmových plátnech neobjevil. Speciální bude chystaný film i již zmíněnou skutečností, že právě on zakončí velkolepou sérii, která v kinech vydělala přes závratných 21 miliard dolarů a hned pět snímků z ní je mezi desítkou nejvýdělečnějších filmů historie.

Divadlo na Vinohradech v novém filmu se Spider-Manem

Důvod, proč nakonec Spider-Man: Daleko od domova neotevře novou kapitolu marvelovského univerza, takzvanou čtvrtou fázi, je i fakt, že Kevin Feige je spolu se svými kolegy maximálně tajemný. Již před časem oznámili, že až do premiéry nového Spider-Mana nebudou vůbec nic prozrazovat o tom, jak bude celý superhrdinský vesmír pokračovat, a tak dává smysl, aby pavoučí muž uzavřel současný velký příběh a ten nový vykopl až nový film, o němž zatím v Marvelu mlčí. Ostatně děj nového Spider-Mana má přímo navazovat právě na poslední Avengers.

Zatím tedy není jasné, zda můžeme už ve Spider-Manovi očekávat nějaké náznaky, jak se budou další filmy vyvíjet nebo na které hrdiny se v nich můžeme těšit, ale jasné je to, že už nyní je ve výrobě několik dalších filmů i seriálů. Pokračování tedy rozhodně bude, je jen otázka, jak ho v Marvelu poskládají. Trailer na Spider-Man: Daleko od domova naznačuje minimálně to, že se můžeme těšit i na celou řadu nových padouchů, pro které si bude Marvel, potažmo Disney sahat do své nekonečné studnice komiksových postav.

Diskuze (0)

Novinka

Anonym