Spotify vyplatilo umělcům již 44 miliard korun!

spotify_hh
0Zobrazit komentáře

Spotify bylo založeno v říjnu roku 2008 a za svých 6 let existence se podařilo umělcům, labelům a vydavatelům vyplatit bezmála 44 miliard korun. První miliarda dolarů padla až ke konci minulého roku, ta druhá pouze za tento rok, což ukazuje raketový nárůst uživatelů, poslechu a předplatných.

spotify_1

Přečtěte si takéSpotify dnes překročilo další metu. Má více než 10 milionů platících uživatelůSpotify dnes překročilo další metu. Má více než 10 milionů platících uživatelů

Spotify se mnohdy marně snaží přesvědčit nynější generaci umělců, že streaming hudby může být zajímavým způsobem přivýdělku, jelikož prodejům CD, buďme upřímní, se úplně nedaří. Tahle fáma vznikla hlavně díky způsobu propagace hudby zdarma ze strany Spotify. Ti ovšem situaci vysvětlují tak, že u hudby zdarma je přítomná reklama, ze které má umělec určité procento zisku. Takže i hudba zdarma neznamená nulový zisk pro umělce.

Spotify vyplácí na 500,000 přehrání písničky něco v rozmezí 3-4 tisíc dolarů. Vezmeme-li v potaz průměr $3500, tak jedno přehrání umělci vynese zhruba $0,007, což je v přepočtu 0,15 Kč.

Foto: Spotify