Spouštíme newsletter Deli. Pravidelně vám v něm budeme servírovat chutné novinky z české gastro scény

Spouštíme nový newsletter Deli

Foto: Jojo Yuen / CC

Na konci října jsme spustili novou rubriku V Gastru. Od té doby se na nás ze všech koutů českého gastronomického vesmíru valí tolik vábivých informací z podniků jak stabilně zajetých, tak čerstvě vzniklých či teprve bublajících pod pokličkou, že nám přijde škoda se o ně nepodělit s širším okruhem foodies. A také nechceme přibírat na váze sami.

Počínaje příští středou tak v e-mailových schránkách všech, kdo chtějí dostávat pravidelnou porci novinek ze světa gastra, přistane první Deli – newsletter s výběrem toho nejzajímavějšího z české gastronomické scény. K jeho odběru se můžete již nyní přihlásit zde, aby vám neuniklo první číslo.

Dáváme si za cíl nejen pečlivě mapovat dění na poli restaurací, kaváren, bister, pekáren, cukráren, barů, vináren i všech kulinářských konceptů, které lze jen těžko zařadit do škatulky, ale také sledovat, jaké události se chystají, a samozřejmě ochutnávat a objevovat. A byť při tom pravděpodobně přibereme spoustu kil, je to oběť, kterou jsme ochotni podstoupit.

Odběratelům Deli se každých čtrnáct dnů v e-mailové schránce objeví newsletter, který svižně a stravitelně zprostředkuje, co nového se zrovna vaří, fermentuje, maceruje a zraje za dveřmi českých gastro podniků. Zároveň chceme dát prostor lidem, kteří za kultivací tuzemské gastronomické scény stojí, a tak budou součástí Deli i krátké komentáře, zákulisní informace a jiné zpravodajské střípky.

Newsletter bude odcházet ve středu, protože právě uprostřed týdne často plánujeme, kam vyrazíme na páteční večeři nebo sobotní výlet, a brouzdáme na sociálních sítích, abychom zjistili, jaká zajímavá gastro akce se kde chystá. Pokusíme se vám usnadnit tuhle mravenčí práci, a vy si tak v ušetřeném čase můžete vyrazit dát něco dobrého. A pokud budete mít nějaký dobrý tip vy sami, pošlete nám ho na adresu aneta@cc.cz – rádi ho zařadíme.

fd_2

Deli je tady

Foto: Y. Aziz/Unsplash

Pokud se chcete stát člověkem, kterého se budou přátelé ptát, kam se vydat za dobrým jídlem, první číslo našeho Deli by vás nemělo minout. Na co se v něm můžete těšit?

  • Zavadili jsme o novou kavárnu v centru Prahy, která svým pojetím vybočuje ze zajetých kolejí. Dočtete se, co nám ke konceptu řekl její majitel a proč byste ji při cestě po centru neměli minout.
  • Prozradíme vám, jaký Cocktail Bar Takeover se chystá na příští sobotu. Vězte, že půjde o událost, kterou si nebudete chtít nechat ujít. Zatím odtajníme jen to, že naše gastronomické KROky povedou na sever.
  • Každý správný foodie ví, že je na spadnutí nová restaurace sítě Ambiente. Dozvíte se, kde ji najdete a jaký termín si označit v kalendáři, aby vám neunikla velkolepá otvíračka.

První Deli bude odcházet již příští středu a k odběru se můžete přihlásit přímo tady.

Grafomanka, která má pořád hlad a v těle jí místo krve koluje ramen a káva černá jako bezměsíčná noc. Vyzná se ale také v realitách, miluje Japonsko, Blade Runnera a Nabokova.