Střechy jako z Bradavic, Křetínský vyvede divizi EPH za hranice a phở pro Pražáky. Čtěte zprávy týdne

Váš pravidelný přehled zpráv je tady. Co zásadního se u nás i ve světě v uplynulém týdnu odehrálo?

Filip HouskaFilip Houska

newsletter-photo-1

Foto: Nebesys.com / Eliška Kubíková

Střechy jako z bradavické jídelny a ti, co Pražákům představili phở

S nedělním večerem přichází už tradiční rekapitulace článků, které jsme pro vás v uplynulém týdnu publikovali. Ve výběru nejzásadnějších zpráv i nejčtenějších článků se dostaneme jak k velké změně v byznysu Daniela Křetínského, tak k unikátní inovaci střešních tašek, díky nimž vypadají střechy jako z jídelny fiktivní kouzelnické školy Bradavice.

Vedle toho se podíváme i na zajímavý příběh rodiny, která Pražákům představila phở, nalákáme na nově otevřený obchod LEGO v Praze, který je vůbec prvním v Česku, a také připomeneme výživný rozhovor s Janum Hanušem ze startupu Woltair. A to není zdaleka vše.

Ostatní zásadní články za minulý týden najdete níže. Nyní přejeme příjemné čtení nebo poslech skrze podcast Weekly. Sledovat nás můžete na sociálních sítích včetně Instagramu, kde se o novinkách můžete dozvědět ve vizuální formě.


Nejzásadnější zprávy týdne


Podcast

Zásadní zprávy z uplynulého týdne si můžete pustit i jako audioverzi ve formě podcastu Weekly, který (stejně jako newsletter) dostal nový vizuální kabátek. Jeho součástí je i rozhovor s Břetislavem Košťálem ze Studia 27 o duševních nemocích, respektive kampani, která má za cíl změnit vnímání toho, jak lidé duševní nemoci vnímají.

Všechny podcasty Weekly si můžete pustit i na Spotify, Google Podcasts a Apple Podcasts. K dispozici jsou i přímo na cc.cz/podcasty.


Nejčtenější články týdne

Čech vymyslel střechu jako z bradavické jídelny. Zvenku vypadá klasicky, zevnitř je ale průhledná

Rodina, která Pražákům představila phở. Začalo to prodejem uzenin, říká majitel úspěšných podniků

Partner newsletteru

Pro Kellnera zachránil Mall a v nové misi teď buduje startup Woltair. Je to příjemná změna, říká Jan Hanuš

První rekonstrukce od války. V Plzni se renovuje hlavní nádraží, dostane i punc minimalismu

Magu má hodnotu přes půl miliardy. Odmítl jsem velkou nabídku, říká zakladatel nápoje


Doporučujeme

✍️ Rozhovor s režisérem megafilmu Jan Žižka

  • Petr Jákl, scenárista, režisér i producent Jana Žižky, mluví v rozhovoru o reakcích na film, o tom, jak ho připravoval i jak se má zaplatit. Přečtěte si celý rozhovor.

📆 Investiční konference CzechCrunche už tento měsíc

  • Už 29. listopadu se uskuteční investiční konference Money Maker s předními hosty z oboru. Vstupenky jsou stále v prodeji. Lístky kupujte tady.

📅 STRV Academy: Web3 (8. 11.)

  • Vývojářská společnost STRV pořádá svou akademie na téma Web3. Řeč bude základních principech webu nové generace. Více informací zde.

📅 Papír Fest 2022 (12. 11.)

  • Na letošním Papír Festu se ukáže přes čtyřicet lokálních papírenských značek. Vhodné pro sběratele sešitů, bloků nebo třeba plánovačů. Více informací zde.