Tábor od makeITtoday naučí děti programovat a ukáže jim úspěšné české firmy jako Avast nebo Warhorse

makeittoday-klara-stouracova-silvie-zeman

Foto: makeITtoday

Klára Štouračová a Silvie Zeman, spoluzakladatelky makeITtoday

Letní tábory jsou tradicí, která trvá už desítky let, a přitom se jejich charakter stále vyvíjí kupředu s dobou. V dnešní době, kdy je spousta dětí fascinována počítači a technologiemi, je ovšem žádoucí, aby netrávily tolik času pouze za obrazovkami počítačů, ale dozvěděly se také něco navíc. S takovým řešením přišel tuzemský vzdělávací projekt makeITtoday, za nímž stojí Silvie Zeman a Klára Štouračová. Letos poprvé zorganizuje příměstský tábor, kde se děti budou mít možnost naučit programovat a navštívit také zákulisí českých technologických firem.

Tábor je určen pro začátečníky i pokročilé, a to ve dvou věkových kategoriích. Jednak pro mladší děti ve věku 8 až 12 let, kteří budou poprvé seznámeni se světem programování a robotiky. Mírně pokročilí a pokročilí si potom na vlastní kůži vyzkouší virtuální realitu i samotné vyvíjení aplikací, her a robotiky. Dojde ale i na grafickou stránku s možností se naučit správně fotografovat, tvořit videa a získat základy počítačové grafiky. Starší děti dokonce čeká celý týden, kdy se budou učit programovat web.

makeittoday-deti

Český projekt makeITtoday se zaměřuje na kurzy pro děti

„Chceme, aby se koncept našich příměstských táborů nesl jak ve znamení digitálních dovedností, tak i zábavy, kreativity a propojení s reálným světem. Chceme dětem ukázat neomezené možnosti technologického světa a inovativní atmosféru přes unikátní exkurze do IT společností,“ vysvětluje spoluzakladatelka projektu makeITtoday Silvie Zeman.

Rozvoj digitální gramotnosti dětí

Právě návštěva českých IT firem je druhou a neméně důležitou částí kurzu, která dětem přináší možnost nahlédnout do míst, kam by běžně nemohly. Partnery projektu se staly společnosti Avast, Ackee, Warhorse Studios, Spoon nebo VRgineers, a právě do jejich pražských sídel se děti již letos o prázdninách vydají zjistit, jak jejich fungování vypadá zblízka.

„Přednášíme na ČVUT a své zkušenosti rádi sdílíme i mimo komunitu. Těšíme se, že i nejmladší generaci budeme moci ukázat, co vše je možné za pomoci moderních technologií vytvořit,“ vysvětluje CEO vývojářské firmy Ackee Martin Půlpitel a HR Director Avastu, Michaela Mojžíšová, dodává: „Digitální gramotnost je v dnešním rychle se měnícím světě často skloňovaným pojmem a my k jejímu rozvoji rozhodně chceme přispívat. I to byl jeden z důvodů, proč jsme na tuto unikátní možnost kývli.“

makeittoday-silvie-zeman

Foto: makeITtoday

Silvie Zeman, spoluzakladatelka makeITtoday

Přihlášku pro dítě je možné podat už nyní na webu makeITtoday. První tábory začnou hned se začátkem letních prázdnin a poběží celé dva měsíce až do konce srpna. Týdenní běhy jsou přitom každý všední den od 9 do 17 hodin.

captain-marvel

Přečtěte si takéCaptain Marvel se blíží miliardě dolarů. Největší letošní hit Marvelu má ale dosáhnout až na 2,5 miliardy

Projekt makeITtoday založily v roce 2017 Silvie Zeman a Klára Štouračová s cílem vzdělávat mladou generaci v digitálních technologiích vzhledem k tomu, že profesí v tomto směru stále přibývá. Projekt dosud nabízel zejména semestrální kurzy pro děti od 8 do 18 let s možností získat vědomosti z digitálního a technologického světa. Loni na podzim navíc navázal B2B partnerství s českým Avastem, díky kterému od loňského září probíhají kurzy také pro děti zaměstnanců.

„Je pro nás důležité dětem představovat kreativní prostředí a neformální přístup. Jsme moc rádi, že se firmy chtějí podílet na dlouhodobém a systematickém vzdělávání dětí a studentů a tento benefit dětem zaměstnanců nabídnout,“ komentuje princip fungování Silvie Zeman. 

Nela Vítová

V CzechCrunch se věnuje především tématu byznysu, startupů a inovací. Fanoušek nejen Applu, ale i cestování a dobré kávy.

V CzechCrunch se věnuje především tématu byznysu, startupů a inovací. Fanoušek nejen Applu, ale i cestování a dobré kávy.