Tábor od makeITtoday naučí děti programovat a ukáže jim úspěšné české firmy jako Avast nebo Warhorse

Nela VítováNela Vítová

makeittoday-klara-stouracova-silvie-zeman

Foto: makeITtoday

Klára Štouračová a Silvie Zeman, spoluzakladatelky makeITtoday

0Zobrazit komentáře

Letní tábory jsou tradicí, která trvá už desítky let, a přitom se jejich charakter stále vyvíjí kupředu s dobou. V dnešní době, kdy je spousta dětí fascinována počítači a technologiemi, je ovšem žádoucí, aby netrávily tolik času pouze za obrazovkami počítačů, ale dozvěděly se také něco navíc. S takovým řešením přišel tuzemský vzdělávací projekt makeITtoday, za nímž stojí Silvie Zeman a Klára Štouračová. Letos poprvé zorganizuje příměstský tábor, kde se děti budou mít možnost naučit programovat a navštívit také zákulisí českých technologických firem.

Tábor je určen pro začátečníky i pokročilé, a to ve dvou věkových kategoriích. Jednak pro mladší děti ve věku 8 až 12 let, kteří budou poprvé seznámeni se světem programování a robotiky. Mírně pokročilí a pokročilí si potom na vlastní kůži vyzkouší virtuální realitu i samotné vyvíjení aplikací, her a robotiky. Dojde ale i na grafickou stránku s možností se naučit správně fotografovat, tvořit videa a získat základy počítačové grafiky. Starší děti dokonce čeká celý týden, kdy se budou učit programovat web.

makeittoday-deti

Český projekt makeITtoday se zaměřuje na kurzy pro děti

„Chceme, aby se koncept našich příměstských táborů nesl jak ve znamení digitálních dovedností, tak i zábavy, kreativity a propojení s reálným světem. Chceme dětem ukázat neomezené možnosti technologického světa a inovativní atmosféru přes unikátní exkurze do IT společností,“ vysvětluje spoluzakladatelka projektu makeITtoday Silvie Zeman.

Rozvoj digitální gramotnosti dětí

Právě návštěva českých IT firem je druhou a neméně důležitou částí kurzu, která dětem přináší možnost nahlédnout do míst, kam by běžně nemohly. Partnery projektu se staly společnosti Avast, Ackee, Warhorse Studios, Spoon nebo VRgineers, a právě do jejich pražských sídel se děti již letos o prázdninách vydají zjistit, jak jejich fungování vypadá zblízka.

„Přednášíme na ČVUT a své zkušenosti rádi sdílíme i mimo komunitu. Těšíme se, že i nejmladší generaci budeme moci ukázat, co vše je možné za pomoci moderních technologií vytvořit,“ vysvětluje CEO vývojářské firmy Ackee Martin Půlpitel a HR Director Avastu, Michaela Mojžíšová, dodává: „Digitální gramotnost je v dnešním rychle se měnícím světě často skloňovaným pojmem a my k jejímu rozvoji rozhodně chceme přispívat. I to byl jeden z důvodů, proč jsme na tuto unikátní možnost kývli.“

makeittoday-silvie-zeman

Foto: makeITtoday

Silvie Zeman, spoluzakladatelka makeITtoday

Přihlášku pro dítě je možné podat už nyní na webu makeITtoday. První tábory začnou hned se začátkem letních prázdnin a poběží celé dva měsíce až do konce srpna. Týdenní běhy jsou přitom každý všední den od 9 do 17 hodin.

captain-marvel

Přečtěte si takéCaptain Marvel se blíží miliardě dolarů. Největší letošní hit Marvelu má ale dosáhnout až na 2,5 miliardyCaptain Marvel se blíží miliardě dolarů. Největší letošní hit Marvelu má ale dosáhnout až na 2,5 miliardy

Projekt makeITtoday založily v roce 2017 Silvie Zeman a Klára Štouračová s cílem vzdělávat mladou generaci v digitálních technologiích vzhledem k tomu, že profesí v tomto směru stále přibývá. Projekt dosud nabízel zejména semestrální kurzy pro děti od 8 do 18 let s možností získat vědomosti z digitálního a technologického světa. Loni na podzim navíc navázal B2B partnerství s českým Avastem, díky kterému od loňského září probíhají kurzy také pro děti zaměstnanců.

„Je pro nás důležité dětem představovat kreativní prostředí a neformální přístup. Jsme moc rádi, že se firmy chtějí podílet na dlouhodobém a systematickém vzdělávání dětí a studentů a tento benefit dětem zaměstnanců nabídnout,“ komentuje princip fungování Silvie Zeman. 

Diskuze (0)

Novinka

Anonym