Takhle před 5 lety vznikla dnes miliardová aplikace WhatsApp

Michal PtáčekMichal Ptáček

Twitter-1
0Zobrazit komentáře

Mobilní aplikace WhatsApp, kterou Facebook před několika týdny koupil, je dnes oceněna na miliardy dolarů, stejně tak jako její zakladatelé Jan Koum (čisté jmění 6,8 miliardy dolarů) a Brian Acton (čisté jmění 3,8 miliardy dolarů). V samotných začátcích to ale rozhodně na žádný velký úspěch nevypadalo a WhatsApp jen málo připomínalo produkt, jakým je dnes.

Twitter účet Brilliant Ads totiž objevil přibližně 5 let starý a z dnešního pohledu až komický příspěvek, který na nejmenované internetové fórum vložil právě první jmenovaný, Jan Koum.

Koum v něm WhatsApp představuje jako free aplikaci, na které už několik měsíců pracuje a která uživatelům umožnuje nastavit si jejich momentální status a zobrazovat ho ostatním. Například v případě, že uživatel odjíždí na dovolenou, je možné nastavit si status ve smyslu „Chystám se na dovolenou, nebudu mít signál, kontaktujte mě místo toho emailem“, toť vše. Koum pak následně žádá ostatní návštěvníky fóra o vyzkoušení aplikace a uvádí odkaz na její stáhnutí.

Rubriku Startupy podporujíjt-retina