Takto vypadá nový miniaturní dron od DJI, který lze ovládat gesty

Filip HouskaFilip Houska

djispark_may
0Zobrazit komentáře

Světoznámý výrobce dronů, čínské DJI, představil další přírůstek do rodiny bezpilotních letounů. Novinka pod označením Spark staví na velice kompaktním tělu, které se bez větších obtíží vleze do dlaně, sympatické 300gramové hmotnosti a nové, uživatelsky zajímavé technologii.

Spark, který spatřil světlo světa včera během newyorské konference, rozhodně nepatří mezi profesionální drony, nýbrž do právě opačné kategorie – co nejjednodušší a nejefektivnější použití pro běžné uživatele. Tomu odpovídají jak rozměry a váha, tak i funkce PalmControl, na základě které může uživatel ovládat drona pouhými pohyby rukou.

xtndtop

Přečtěte si takéOstravští XTND vybrali na svůj elektrický skateboard za necelých 12 hodin přes 2 miliony korunOstravští XTND vybrali na svůj elektrický skateboard za necelých 12 hodin přes 2 miliony korun

DJI uvádí, že Spark reaguje na jakékoliv posunky rukou, nicméně jsou přednastavena i konkrétní gesta. Například mávnutím lze drona posunout o nějaké 3 metry a zamáváním oběma rukama nad hlavou se Spark přichystá k přistání, a to rovnou do dlaně uživatele, ze které mimo jiné i vzlétá.

Klíčovým prvkem pro každého drona je i kamera. V rámci Sparku se bavíme o 12megapixelovém rozlišení s možností natáčení Full HD videí o 30 FPS a řadou různých fotografických funkcí (například horizontální a vertikální panorama). Za zmínku stojí i slibovaný dolet necelých 2 kilometrů od uživatele s externím ovladačem a až 100 metrů s použitím telefonu. Co se týče výdrže baterie, tak Spark dokáže na jeden zátah létat až 16 minut, což není moc, nicméně lze dobíjet či měnit baterie i „v terénu“.

Nejnovější model čínských dronů DJI přichází v modrém, bílém, červeném a žlutém provedení a lze si jej předobjednat za 499 dolarů (cca 12 500 korun; přesná cena pro ČR není stanovena). Doručovat by se měl v průběhu června.

Foto: DJI Newsroom

Diskuze (0)

Novinka

Anonym