Takto vypadá první luxusní designová ponorka legendární britské automobilky Aston Martin

Filip HouskaFilip Houska

6A99701F-4D24-4B0E-8755-DFB2566A74F1
0Zobrazit komentáře

Britská společnost Aston Martin je ve světě známá svou produkcí luxusních sportovních vozů, jenž se často objevují v bondovkách, díky kterým si za 104leté působení vydobila takřka neotřesitelnou pozici mezi konkurencí. Nově však vstupuje do sféry, která není zrovna běžná.

Aston Martin Consulting, větev této ikonické automobilky z anglického Gaydonu, uzavírá partnerství s předním výrobcem menších, především výzkumných, ponorek Triton Submarines, se kterým chce vyvinout unikátní, designově specifické a vysoce limitované ponorky.

04-1920-1200

Přečtěte si takéPodívejte se na finální design prvního elektromobilu Porsche, který jde do prodeje již v roce 2019Podívejte se na finální design prvního elektromobilu Porsche, který jde do prodeje již v roce 2019

Pod projektem s označením Neptune se má snoubit originální a propracovaný design, jenž Aston Martin ovládá dokonale, a podmořská platforma pro tři osoby, která je specifická pro ponorky od Triton Submarines.

Chystaná ponorka, která teprve půjde do výroby, se má stát vlajkovou “lodí” pro konzultační a designerskou větev Aston Martin Consulting. Ta chce světu ukázat, jak může být ojedinělý design a řemeslná zručnost této luxusní automobilky aplikována i do odlišných oblastí.

Stejná oddanost designu a křivkám jako u Valkyrie

Tuto iniciativu přirovnává Marek Reichman, výkonný viceprezident a CCO Aston Martin, k projektu Valkyrie, konkrétně superautu, které vzniklo ve spolupráci se společností Red Bull.

Foto: Aston Martin Media