Ten nejlepší vánoční nášup v podání automobilek. Nechte se promasírovat dávkou vánočních televizních spotů

drive-vanoce-min

Foto: Mercedes/CzechCrunch

Je tu další díl CC Drive

0Zobrazit komentáře

Dostat se z bodu A do bodu B co možná nejefektivněji a nejrychleji je obsesí, kterou lidstvo trpí již od pradávna. Naše nohy jsme vyměnili za ty koňské, abychom následně sesedli ze sedel a zmizeli v hustých oblacích páry. Koleje vystřídal asfalt, pach dehtu z pražců zase vůně benzínu doprovázená burácivou kakofonií motorů. Nyní stojíme na prahu zcela nové éry. Éry zelené i po čertech rychlé mobility, kterou nyní můžete pravidelně tankovat v našem novém speciálu CC Drive.

Dnešní díl bude tak trochu specifický, stejně jako čas, ve kterém si jej čtete s rozdrobeným cukrovím na svetru a břichem narvaným k prasknutí. Dnes totiž trochu přiživíme vánoční náladu a podíváme se, jak svátky prožívají automobilky Audi a Mercedes skrze své zdařilé vánoční reklamy z posledních let.

Aby vám naše další shrnutí těch nejzajímavějších zpráv ze světa aut propříště neuniklo, přihlaste se k odběru newsletteru CC Drive zde.

Připoutat a jedeme!

***

Některé věci se nikdy nezmění

Automobilový průmysl se mění k nepoznání, ovšem Vánoce zůstanou vždy stejné. Přesně takové je poslaní reklamy od Mercedesu, která přináší pohled na oslavy Vánoc v roce 2038. Tedy v roce, kdy již budou Lewisi Hamiltonovi rašit bílé vousky na bradce.

Největším hrdinou téhle reklamy je ovšem strejda Bob. Týpek, kterého půlka rodiny miluje a druhá nesnáší a bez kterého by žádná rodinná slezina nestála za nic. Díky takovým Bobům je totiž na světě vždy veseleji.


Naval káru

U Mercedesu ještě zůstaneme, tentokrát u vánoční reklamy, která tak trochu nabádá děti, aby ulovily tlustého dědulu, který jim každý rok nadělí dárky pod jedličku. V tomto případě se chlapci povedlo vyfotit Santu v ten nejlepší moment, čehož umí malý chlapec náležitě využít.

Začne Santu vydírat o ten nejlepší dárek pod stromek. AI robot či VR brýle mu jsou málo. Tenhle malý pacholek ví, že největší radost mu udělá mergl, kterým si děda v červeném vozí svůj vycpaný břich. A tak musí Santa jít domů pěšky a rodiče malého Timmyho hodnotí, že letošní rok musel být velmi hodný, když dostal pod stromek takovou střelu.


Poslední prohrává

Vánoce jsou svátky klidu a míru. Patrné je to zejména v nákupních centrech, kde se na sebe lidé usmívají, nestrkají do sebe a jsou slušní. Tuto atmosféru zachycuje i reklama Audi o dvou tatíncích, kteří jedou do obchoďáku koupit dárek.

Věc se však trochu zkomplikuje hned při vjezdu na parkoviště, a tak se z příjemné návštěvy nákupního centra, kterou každý muž bezmezně miluje, stává závod na život a na smrt v kulisách parkoviště ócéčka.


Rychlost je víc než Vánoce

Lezou vám tak trochu krkem Vánoce s tou vší ucinkanou muzikou znějící z každé kavárny a obýváku? Podobně to očividně mají i někteří jedinci v AMG, a proto vytvořili tenhle absolutně nevánoční vánoční spot.

Hlavní hvězdou je nabušená A45, která se prohání po trati v podmazu pořádně surového UK grimu ve stylu Stormzyho. Jenže po návratu z tratě se z rádia opět ozvou ty staré špatné vánoční odrhovačky, a tak nezbývá nic jiného než to vzít ještě jednou dokola.


Santa jde do sebe

Náš vánoční speciál zakončíme reklamou, ve které si Santa uvědomí, jak velký lůzr ve skutečnosti je. Sušenky ve vousech a vypáplý pupek jej přinutí zamyslet se sám nad sebou a vedou k rozhodnutí hodit se do formy.

S tím pomůže banda ostrých skřítků, díky kterým se Santa promění z obtloustlého páprdy na šmrncovního hipsta dědu. Za svou snahu obdrží naleštěnou RS5, se kterou vyráží rozdávat materiální radost. Nic z toho však nezmění fakt, že Ježíškovi nesahá ani po kotníky

 

***

To je pro dnešek vše. Dáváme nohu z plynu a další nálož novinek vám přivezeme zase příště. Nenechte si tento náklad ujít a přihlaste se k odběru newsletteru CC Drive.

Pokud jste objevili v textu nedostatek, který by si zasloužil přezkoumání v dílně, dejte vědět. Rádi to hodíme na zvedák a zkontrolujeme.