Tenhle nástroj vám umožní naprogramovat si vlastní funkce pro jakýkoliv fyzický objekt

realityeditor
0Zobrazit komentáře

Ještě před necelým desetiletím jsme si nedokázali představit plně funkční autonomní vozidlo, virtuální realitu v každé domácnosti nebo chytrý telefon, který bude jednoho dne schopen ovládat a zjednodušit prakticky cokoliv, co máme kolem sebe. A s tím posledním souvisí i aplikace Reality Editor, která v návaznosti na platformu Open Hybrid dokáže jakkoliv naprogramovat nejrůznější objekty kolem sebe.

Můžete si tak přeprogramovat třeba libovolnou lampu, která dokáže jen pomocí telefonu ztlumovat a zesilovat světlo nebo se vypnout/zapnout, elektricky ovládaná skla v autě, která se stiskem jednoho tlačítka hromadně zatáhnou nebo si třeba nastavíte předehřátí určitých typů aut na dálku i bez toho, abyste s nimi vůbec přišli do kontaktu.

iphone7b

Přečtěte si takéPřibližně takhle by mohla vypadat nová generace iPhonu s označením 7Přibližně takhle by mohla vypadat nová generace iPhonu s označením 7

Toho všeho zamozřejmě nelze docílit tak jednoduše, jak to zní, ale minimálně mnohem snadněji, než tomu bylo doposud. Díky americké univerzitě MIT vznikl projekt, který ruší nutné znalosti o 3D programování a dovolí mezi sebou objekty propojit a nastavit interakce jen se znalostí základních technologií jako HTML nebo Javascript.

RE16

Po instalaci mobilní aplikace si tak stáhnete speciální kompilátor a knihovny včetně příkladů, pomocí níž se naučíte programovat první objekty. Značnou výhodou je fakt, že pro funkčnost je není potřeba připojovat k internetu a všechna data jsou uložená přímo na objektech, ve formě speciálních nálepek, které je potřeba pro každé nové propojení vytisknout a nalepit na zařízení.

Vše je samozřejmě ve fázi testování, ale již nyní jde o koncept, který reálně ukazuje možnosti, které se nám nově otevírají – a že jich je díky podobné technologii takřka neomezeně. Videa níže zobrazují několik příkladů, jak lze takovou technologii využít v akci, a to bez nějakých speciálních efektů nebo střihů (i když se to zdá místy neuvěřitelné …).


Foto: Reality Editor

Diskuze (0)

Novinka

Anonym