Tenhle revoluční startup vybral za jeden den na Kickstarteru přes 24 milionů Kč

Michal PtáčekMichal Ptáček

nebia

Čas od času se na crowdfundingovém portálu Kickstarter objeví produkt, který mezi IT veřejností způsobí naprostý poprask. Jedním z nich je i nový projekt ze San Francisca, v podobě moderní sprchy s názvem Nebia, jehož šestičlenný tým si po pětiletém vývoji nedávno úspěšně prošel i vyhlášeným Y-Combinatorem v Kalifornii.

V čem je Nebia výjimečná?

V principu se jedná o sprchu, která je díky unikátní konstrukci schopna rozdělit vodu na miliony malých kapek a následně díky tomu vytvořit až 10x větší „sprchovací plochu“, než sprcha standardní.  A co je důležité, to vše navíc až se 70% úsporou vody.

Flydeo Y6

Přečtěte si takéČeský startup Flydeo se chystá ovládnout trh s létajícími dronyČeský startup Flydeo se chystá ovládnout trh s létajícími drony

Přidejme si k tomu jednak fakt, že nedostatek vody je zejména v Kalifornii jedním z nejžhavějších celoročních témat a jednak fakt, že do projektu podle všeho zainvestoval například i CEO Applu Tim Cook a senzace je na světě.

Zájem o sprchu, kterou je nyní možné předobjednat za 399 dolarů, a kterou už úspěšně otestovalo přes 500 dobrovolníků z Googlu, Applu nebo Stanfordské univerzity, je obrovský. Za jeden jediný den totiž projekt na Kickstarteru vybral přes milion dolarů, tedy zhruba 24 milionů korun, s tím, že do konce kampaně ještě schází dalších 29 dní. Jinými slovy, tohle bude opravdu velké!

Kampaň najdete zde.

nebia

Rubriku Startupy podporujíjt-retina