Tenhle robot vám sám doručí potraviny do 30 minut

Michal PtáčekMichal Ptáček

robot-2

O plánu Amazonu a dalších velkých e-commerce hráčů doručovat v budoucnu zákazníkům zboží pomocí létajících dronů, už jste určitě několikrát slyšeli. A ačkoliv tato vize zní bezpochyby zajímavě, dost možná se nabízí několik efektivnějších řešení, které by tento trh rovněž mohly inovovat.

Inteligentní robot Starship

Jedním z nich je i nový projekt od tvůrců komunikační platformy Skype, kteří vytvořili pozemního robota s názvem Starship. Ten je díky zabudovaným kamerám, senzorům, GPS navigaci  a nainstalovaným mapám schopný se sám pohybovat a zákazníkovi doručit objednané zboží do 30 minut za cenu jedné libry (v případě jakéholiv problému je možné robota dálkově ovládat i na dálku).

y

Přečtěte si takéYouTube spouští dlouho očekávanou službu, která odstraní reklamu ve všech videích

Zákazník má navíc možnost pohyb robota sledovat na svém telefonu a přesně tak vědět, kde se jeho objednávka zrovna nachází.

Dobíjení a doplnění zboží

Co se použití týče, idea tvůrců je taková, že v obchodech s potravinami budou umístěny dobíjecí stanice, do kterých se robot dopraví, zboží naloží a po potřebném dobití vyrazí k dalšímu zákazníkovi. Tvůrci už jinak momentálně testují první prototypy, s tím, že už příští rok by chtěli robota, který je určen především pro použití na klidnějších předměstích, začít používat v ostrém provozu.

robot-1

Rubriku Tech podporujítrask-retina