Tenhle robot vám sám doručí potraviny do 30 minut

Michal PtáčekMichal Ptáček

robot-2
0Zobrazit komentáře

O plánu Amazonu a dalších velkých e-commerce hráčů doručovat v budoucnu zákazníkům zboží pomocí létajících dronů, už jste určitě několikrát slyšeli. A ačkoliv tato vize zní bezpochyby zajímavě, dost možná se nabízí několik efektivnějších řešení, které by tento trh rovněž mohly inovovat.

Inteligentní robot Starship

Jedním z nich je i nový projekt od tvůrců komunikační platformy Skype, kteří vytvořili pozemního robota s názvem Starship. Ten je díky zabudovaným kamerám, senzorům, GPS navigaci  a nainstalovaným mapám schopný se sám pohybovat a zákazníkovi doručit objednané zboží do 30 minut za cenu jedné libry (v případě jakéholiv problému je možné robota dálkově ovládat i na dálku).

y

Přečtěte si takéYouTube spouští dlouho očekávanou službu, která odstraní reklamu ve všech videíchYouTube spouští dlouho očekávanou službu, která odstraní reklamu ve všech videích

Zákazník má navíc možnost pohyb robota sledovat na svém telefonu a přesně tak vědět, kde se jeho objednávka zrovna nachází.

Dobíjení a doplnění zboží

Co se použití týče, idea tvůrců je taková, že v obchodech s potravinami budou umístěny dobíjecí stanice, do kterých se robot dopraví, zboží naloží a po potřebném dobití vyrazí k dalšímu zákazníkovi. Tvůrci už jinak momentálně testují první prototypy, s tím, že už příští rok by chtěli robota, který je určen především pro použití na klidnějších předměstích, začít používat v ostrém provozu.

robot-1

Diskuze (0)

Novinka

Anonym