Tohle zařízení vezme libovolný obrázek z vašeho mobilu a nakreslí ho do kávy

Michal PtáčekMichal Ptáček

ripplemaker
0Zobrazit komentáře

Pokud patříte k pravidelným návštěvníkům kaváren, zcela určitě vaší pozornosti neunikl proces zdobení kávy s názvem latté art, což je metoda, díky které může šikovný barista v kávě zapomoci našlehaného mléka vytvářet všemožné symboly a nápisy.

Protože je ale tato technika zejména pro začátečníky velmi složitá, bylo pravděpodobně jen otázkou času, než vznikne technologie, která tento proces zpřístupní naprosto všem. A opravdu se tak stalo. Nové zařízení s názvem Ripple Maker totiž v kávě dokáže vytvořit naprosto libovolný obrázek, nehledě na jeho složitost.

Jak to funguje?

Použití je naprosto jednoduché. Kávu si stačí předem připravit, šálek umístit do Ripple Makeru a díky vlastní mobilní aplikaci a komunikaci přes wifi následně za pomoci vašeho telefonu zvolit nebo nahrát libovolný obrázek, který po potvrzení Ripple Maker do kávy během několika vteřin vyzobrazí.

blablacar

Přečtěte si takéObrovský startup na sdílení jízdy kupuje Jizdomat.cz a vstupuje na český trhObrovský startup na sdílení jízdy kupuje Jizdomat.cz a vstupuje na český trh

Kolik to stojí?

To celé zní fajn, avšak velkou překážkou k úspěchu a masovému rozšíření by mohla být cena. Ta je totiž podle tvůrců stanovena na 1 299 dolarů, tedy cca 32 tisíc Kč, což je opravdu dost, přihlédneme- li k faktu, že Ripple Maker samotný slouží pouze ke zdobení kávy a nikoliv k její samotné přípravě.

Tvůrci však dodávají, že prozatím cílí na profesionální zákazníky v podobě kaváren a obchodů a je tedy dost možné, že brzy se dočkáme levnější verze, která najde využití i v klasických domácnostech.

ripple3

Diskuze (0)

Novinka

Anonym