Tohle je nová aplikace od Googlu, která umí převádět staré fotografie do digitální podoby

Jiří SvobodaJiří Svoboda

google-photoscan2

Fyzické fotky jsou již dávnou minulostí. Od přelomu století, kdy svět postupně zachvátil fenomén digitální fotografie, se začala z domácností vytrácet typická výplň poliček v podobě tlustých fotoalb. Jak si ale uchovat vzpomínky a přesto nezůstat pozadu v technologickém světě?

Možnou alternativu přinesl na trh Google s novou aplikaci PhotoScan. Její funkce je přesně taková, kterou byste si mohli pod názvem přestavit. Uživatel nejprve vyfotí čtyři různé detailní záběry vybrané fotografie a chytrý software je posléze sjednotí a vytvoří vysoce kvalitní digitální kopii papírové fotky, která bude narozdíl od ní uchována bez ztráty kvality navěky.

01_photomath_v3_camera_formula

Přečtěte si takéDíky nové verzi této appky si můžete spočítat matematické úlohy pouhým vyfocením příkladu

Není to však pouze o spojování. Technologie užívané divizí Google Photos, pod kterou se PhotoScan řadí, dovolují navíc rozpoznat okraje a zbavit snímek lesku. Právě lesk a následné korekce barev jsou hlavní funkcí, která tento produkt rozlišuje od klasického naskenování fotek. Navíc jde o mnohem rychlejší řešení.

google_photoscan

Podobný produkt už nějaký čas nabízí Evernote. Jeho aplikace Scannable se ale zaměřuje především na text, například z vizitek či tištěných dokumentů, který dokáže převést do elektronické podoby. Pravdou ale je, že není vždy na 100 % spolehlivá a často oskenuje daný objekt až na druhý, třetí pokus. V tom byl mohl mít Google a jeho technologie výhodu.

Aplikace je zdarma dostupná pro Android a iOS.

https://www.youtube.com/watch?v=MEyDt0DNjWU

Foto: Google