Tohle je nový tablet od Sony, který vydrží 3 týdny bez nabíjení a napodobuje povrch papíru

sonypaper
0Zobrazit komentáře

I když to neradi přiznáváme, papír byl, je a bude vždy nenahraditelnou součástí našeho života. Knihy, zápisky, různé náčrtky se sice za poslední dekádu začaly hromadně přesouvat na digitální zařízení, ale pocit z papíru jako takového nikdy nedokáží nahradit. I proto vznikly tak trochu jiné typ tabletu s označením e-ink, které se snaží papír co nejblíže napodobit.

Mezi těmi nejznámějšími je Amazon Kindle, který slouží především pro čtení knih – nedávno jsme se zmiňovali i o startupu reMarkable, jenž kombinuje některé funkce iPadu do jednoduchého a lehkého e-inku pro čtení i psaní. O něco podobného se nyní snaží Sony se svým digitálním papírem DPT-RP1.

skype

Přečtěte si takéSkype prošel kompletním redesignem a v mnoha směrech se podobá SnapchatuSkype prošel kompletním redesignem a v mnoha směrech se podobá Snapchatu

Ten se chlubí především takřka třítýdenní výdrží při běžném používání s nabitím do 3,5 hodin, hmotností pouze 348 gramů, displejem o velikosti 13,3 palců a 206 dpi vykreslováním textu. Digitální papír, na který je možno psát nebo kreslit za pomocí speciální tužky funguje na bázi velmi přesných přítlaků a pružnosti, která by měla evokovat pocit reálného papíru.

sonypaper2

Kromě zmíněných parametrů má zařízení k dispozici 16 GB interní paměť, ze které lze na data využít zhruba 11 GB – všechna data jsou pak šifrována za pomocí AES 128 a schována za heslo. Prodej bude zahájen 20. června a v předobjednávce lze tablet pořídit za cenu 699 dolarů, tedy asi 16 300 korun.

Foto: Sony

Diskuze (0)

Novinka

Anonym