Tohle letadlo vás v budoucnu přepraví z Londýna do New Yorku za 1 hodinu

Michal PtáčekMichal Ptáček

air

Už nějaký čas se mluví o plánovaném projektu francouzského výrobce letadel Airbus, který si nechal patentovat tryskáč, který by mohl v budoucnu totálně změnit způsob, jakým cestujeme. Má být totiž přibližně 2x rychlejší než legendární Concord a například pasažéry z Londýna do New Yorku dopravit za neuvěřitelnou 1 hodinu! (momentálně taková cesta zabere přibližně 7 hodin)

A to především díky unikátní kombinaci tří typů motorů. Konkrétně raketového a proudového, jenž mají mít starost stoupání a tryskového, který se aktivuje v cestovní výšce a rychlost letadla následně dostane do hodnot mach 4,5.

porsche

Přečtěte si takéS tímhle elektrovozem už Porsche brzy začne konkurovat Tesle

První náčrty projektu zveřejnil Airbus už v létě tohoto roku, nicméně nyní si společnost patentovala druhý, vylepšený koncept , který narozdíl od toho původního přináší přeci jen tradičnější design podobný klasickým letadlům.

Je samozřejmě velmi pravděpodobné, že samotný tryskáč v této podobě se nikdy nedostane do reálné výroby. Airbus by ale s velkou pravděpodobností mohl použít některé zmíněné technologie a následně je implementovat v některém ze svých dalších projektů.

airbus-2
Aktuální návrh

airbus-3

airbus
Původní návrh