Tragédie: Nový iPhone 6 Plus se prý ohýbá v kapse. Co na to říká Apple?

Robin RaszkaRobin Raszka

10575-2886-140923-iPhone_6_Plus-Bend-l
0Zobrazit komentáře

Celé je to jen vyhrocená bublina! Tento týden hipsteři s upnutými kalhotami ze všech koutů světa objevili „nečekaný“ fyzikální jev: když těleso o tloušťce 7 mm zatížíme (sedneme si na něj) váhou 60 kg a více, tak se prohne! Celkem logická úvaha pro většinu populace, řekl bych, avšak nezapomínejme že máme mezi sebou vždy pár specialistů s nižším intelektem a nachylností k syndromu skupinového myšlení.

iPhone6-34FR-SpGry_iPhone6plus-34FL-SpGry_Homescreen-PRINT

Přečtěte si takéApple prodal rekordních 10 miliónů nových iPhonů za první víkendApple prodal rekordních 10 miliónů nových iPhonů za první víkend

Skvěle situaci popsal Petr Mára na svém Facebooku.

Nový iPhone 6 je nejrychleji se prodávající telefon na světě, to je fakt, a tak když se naskytne možnost jej trošku pomluvit, lidé kteří si iPhone dovolit nemohou nebo bohužel používají Android po ní hned skočí.

A tak vznikl #bendgate. Lechce nesmyslná kauzička, demonstrující slabé místo jinak dokonalého, i když trošku velkého, iPhone 6 Plus. Oficiální vyjádření Apple je takové, že od té doby co se začal nový iPhone prodávat, si na tento problém stěžovalo pouze 9 lidí a stává se to jen velmi zřídka:

With normal use a bend in iPhone is extremely rare and through our first six days of sale, a total of nine customers have contacted Apple with a bend iPhone 6 Plus. As with any Apple product, if you have questions please contact Apple.

Z celé kauzy plyne jednoduché ponaučení a řešení problému: nesedejte si na svůj iPhone a neveřte všemu, co napíší trollové na internetu, aby zpopularizovali svůj YouTube profil.

Je to funkce, nikoliv problém

Dokážete si představit, co by se stalo, pokud by ten display praskl a sklo se Vám rozsypalo do kapsy ve chvíli, když na něm sedíte? Asi nic moc příjemného. Zvažte jaký phablet si pořídit, protože laciné kopie jako Xiaomi mohou být dost nebezpečné. Tedy v případě, že jste hipster a máte potřebu sedat si na svůj telefon.

diskuze i6

Vtipná diskuze vystihujíci celou situaci

Update: Jak se dalo očekávat, celá kauzička se začíná bortit a má trhliny. Na redditu se začaly objevovat názory, že celé originální video je zmanipulované.

Foto: Source: Unbox Therapy via YouTube, MacRumors