Tunel Blanka bude mít mobilní signál. Operátory to ale bude stát 440 tisíc Kč za rok

Michal PtáčekMichal Ptáček

2093312_617017_IMG_9425u
0Zobrazit komentáře

Už přibližně 2 týdny se mohou řidiči v Praze prohánět 43 miliardovým tunelem Blanka, který by měl do budoucna značně zjednodušit přepravu po hlavním městě. Nyní se řidiči podle všeho v prostorách tunelu dočkají i mobilního signálu, jelikož hlavní město právě uzavřelo potřebné smlouvy s mobilními operátory: Vodafone, T-Mobile a Česká telekomunikační infrastruktura (O2).

jared

Přečtěte si také27letý Američan prodal svůj první startup po 370 dnech za 80 milionů dolarů. Nyní rozjíždí další27letý Američan prodal svůj první startup po 370 dnech za 80 milionů dolarů. Nyní rozjíždí další

„Nájemní smlouva s těmito operátory se týká pronájmu místností a dalších součástí tunelového komplexu potřebných pro provoz, údržbu a úpravy zařízení pro přenos signálů zejména veřejné mobilní sítě elektronických komunikací. K dohodě jsme dospěli po poměrně zdlouhavých jednáních, pokrytí mobilním signálem se podařilo zajistit již před uvedením tunelového komplexu do provozu,“ uvedl náměstek primátorky Petr Dolínek.

Smlouvy jsou jinak uzavřeny na dobu určitou, která činí 15 let. Co se financí týče, pronájem byl určen na 150 000 Kč/rok, dále je však ale ještě potřeba počítat s paušálem ve výši 288 000 Kč/rok, který bude použit na uhrazení spotřebované energie. Sečteno podtrženo, operátory roční provoz vyjde na přibližně 440 tisíc korun.

Město k tomu dodává, že cena byla ověřena znaleckým posudkem.

Diskuze (0)

Novinka

Anonym