Turecké aerolinky vytvořily nevšední bezpečnostní video s postavičkami z LEGO filmů

Filip HouskaFilip Houska

batman
0Zobrazit komentáře

Bezpečnostní manuály o tom, jak se v případě nouze chovat na palubách letadel, jsou neodmyslitelnou součástí každého komerčního letu. Ač jejich důležitost nikdo nezpochybňuje, ve většině případů jsou právě videa běžící na obrazovkách velmi nudná a stereotypní. Změnit se to rozhodla turecká národní aerolinie Turkish Airlines, jejichž bezpečnostní instrukce nově vysvětlují postavičky z LEGO příběhů.

Necelý čtyřminutový spot, který se má vysílat napříč všemi lety Turkish Airlines, poukazuje na známé postupy chování během krizových situací v letadle, stejně tak jako na instrukce, co na palubě v žádném případě nedělat. To vše podává netradiční vtipnou formou, o kterou se starají figurky ze série LEGO filmů, a to včetně superhrdinů jako Superman, Batman, Flash nebo Green Lantern.

Vedle zajímavě pojatých pasáží, kdy například Batman zakazuje kouření nebo Superman ukazuje nouzové východy, je úctyhodný také proces celé tvorby. Na videu se měl podílet 16členný tým, který se z části staral i o produkci a animaci snímku LEGO příběh (2014) pod taktovkou Warner Bros., jehož úkolem bylo stylem stop-motion rozhýbat přes 2,9 milionu jednotlivých kostiček LEGO.

To zabralo více jako 950 dní, přičemž ve výsledku vzniklo 973 různých animačních verzí, které se do bezpečnostního videa pro Turkish Airlines použily. Spot byl následně rozdělen do 15 anglických a 15 tureckých variant pro pokrytí specifických instrukcí na různých modelech letadel, kterými turecká aerolinka disponuje.

vivo

Přečtěte si takéBritská firma začala vyrábět boty z recyklovaného plastuBritská firma začala vyrábět boty z recyklovaného plastu

Důvodem pro vytvoření takového bezpečnostního videa bylo dle slov Turkish Airlines potěšení všech věkových kategorií, jelikož si v něm najdou to své jak děti, pro které je LEGO zkrátka ideální hračkou, respektive i vizuálním prvkem, tak i dospělí, jež trend této původem dánské stavebnice také zasahuje. A vzhledem k tomu, že má tato aerolinka jednu z nejmladších leteckých flotil na světě, bylo zevšednění něčeho tak standardního v podstatě povinností.

Chystaná kampaň pro druhý díl LEGO příběhu

Spolupráce mezi Turkish Airlines a Warner Bros., potažmo skupinou The LEGO Group, tímto videem však nekončí. Aerolinka uvádí, že s uvedením druhého dílu snímku LEGO příběh se rozjede i globální televizní a letištní kampaň včetně dalšího bezpečnostního spotu.

090818_turkishairlines-lego_1cc

Nutno dodat, že národní turecká aerolinka se různým spolupracím nebránila ani v minulosti. Například v roce 2012 uvedla na svět video s Lionelem Messim, jedním z nejlepších fotbalistů současnosti, a basketbalovou legendou Kobe Bryantem, ve kterém dvojice „soutěžila“, kdo na palubě letadla předvede lepší kreativní kousek.

Foto: Turkish Airlines/YouTube