Tvůrce předlohy Hry o trůny George R. R. Martin pracuje na novém díle. Tentokrát půjde o fantasy hru

george-r-r-martin-top

George R. R. Martin

0Zobrazit komentáře

Svět knižních fantazy ság nabízí nepřeberné množství titulů, které vás zavedou do světů, o jakých by se vám nezdálo ani v těch nejdivočejších snech. Mezi ty nejpropracovanější a nejkrásnější z nich patří například svět Pána prstenů od J. R. R. Tolkiena, Zeměplocha Terryho Pratchetta a v poslední době čtenáře uhranul také svět z Písně ledu a ohně od George R. R. Martina. A právě Martin, z jehož světa vychází i seriál Hra o trůny, se nyní pustil do nového, velice zajímavého projektu, který je mířen na hráče.

Chystaný herní titul Elden Ring slibuje zážitek ve stylu fantasy RPG. Novinka byla ohlášena na herním veletrhu E3 v Los Angeles a rovnou nám k ní byla naservírována videoukázka. V té vidíme temný svět s jeho drsnými obyvateli a dozvídáme se o jakémsi rozbitém magickém prstenu. Vše působí poměrně ponuře a temně, a není se čemu divit. Na titulu totiž pracuje japonské studio FromSoftware, z jehož dílny pochází extrémní hardcore série Dark Souls, ve které hráč umírá jako na běžícím pásu.

Dark Souls vždy nabízelo prostředí, které můžeme označit různými slovy, ale rozhodně ne jako pohodové. Jeho duchovním otcem je ředitel celého studia Hidetaka Miyazaki, který nechybí ani u nově připravovaného titulu. Miyazaki vytváří hru, do které přichází George R. R. Martin se svým zajímavým světem a pořádně silným příběhem, který nebyl u předchozích titulů studia FromSoftware příliš silnou stránkou.

Martin má za sebou odvysílání osmé série seriálu Hra o trůny, která vyvolala řadu emocí, dosáhla neuvěřitelného rozpočtu, ale hlavně po osmi letech uzavřela celý seriál. Mnoho fanoušků čekalo, že se autor nyní ponoří do psaní zbylých dvou knih, kterými ságu Píseň ledu a ohně dovrší. Ovšem práce na hře může vydání tolik očekávaných knih opět oddálit.

jay-z-2

Přečtěte si takéZ dealera drog prvním miliardářem mezi rappery. Jay-Z vydělává nejen na hudbě, ale i luxusním alkoholu či obrazechZ dealera drog prvním miliardářem mezi rappery. Jay-Z vydělává nejen na hudbě, ale i luxusním alkoholu či obrazech

Jak řekl sám Miyazaki, Elden Ring nabídne plně otevřený svět, který bude potřeba zaplnit dostatečně kvalitním obsahem. Zda se Martin bude podílet pouze na hlavním příběhové lince, nebo bude zasahovat do podoby světa komplexněji, není momentálně známo. Každopádně před ním stojí výzva, která je pro něj zcela novou zkušeností a která mu přinese velké množství práce. RPG tituly si totiž dávají za úkol vtáhnout hráče do děje hry co nejhlouběji, a to právě skrze příběh a dobrodružství, na které by se měl fantasy Elden Ring co nejvíce soustředit.

elden-ring

Martin je však mistrem slova a rozhodně ví, co čtenáři, potažmo hráči, nabídnout, aby jej upoutal k monitorům a propustil je až se závěrečnými titulky. Jak prozrazuje Miyazaki, o pořádnou dávku emocí by se měli postarat například unikátní hrůzu nahánějící bossové, kteří se postarají o to, aby se hráči na obrazovce objevil ikonický nápis „You Died“.

Zda tomu tak skutečně bude a dočkáme se Dark Souls ve světě Hry o trůny, není jasné. Spolupráce Martina a Miyazakiho totiž může přinést v podstatě cokoliv. Datum vydání tohoto velkého titulu prozatím není známo, nicméně by měl být dostupný jak pro Xbox One a PlayStation 4, tak také pro PC.

Foto: Flickr/Gage Skidmore