Tvůrci populárního herního enginu Unity představili nové sídlo v San Franciscu. Takhle vypadá

Michal PtáčekMichal Ptáček

Sídlo Unity Technologies v San Francisku

0Zobrazit komentáře

Kdybyste před pár lety položili průměrnému hráči počítačových her otázku, zda někdy slyšel o společnosti Unity Technologies, s velkou pravděpodobností by jen nejistě a nechápavě zavrtěl hlavou. Ještě zhruba 5 let zpátky se totiž původně dánská firma těšila známosti jen v nejbližším okruhu lidí z oboru. To se ovšem začalo v poslední době radikálně měnit a firma se díky své technologii z úplně neznámého jména vypracovala ve značku, kterou zná snad každý, kdo se okolo počítačových nebo konzolových her pohybuje.

Stojí totiž v pozadí dnes zřejmě nejpopulárnějšího herního enginu, který nezávislým i profesionálním herním vývojářům usnadňuje tvorbu počítačových her. Právě slovo nezávislým je zde velmi důležité a s velkou pravděpodobností je i tajemstvím celého úspěchu. Narozdíl od konkurenčních technologií jako Unreal nebo CRYENGINE, který k vývoji použili například tvůrci české RPG hry Kingdom Come: Deliverance, se 14 let staré Unity zaměřilo i na začínající a nezávislé vývojáře, kterým dalo do rukou poměrně jednoduchý a levný nástroj na tvorbu her.

Hearthstone: Heroes of Warcraft nebo český Beat Saber

Unity se tak díky neustále rostoucí komunitě stalo synonymem herního vývoje, když technologii dle oficiálních údajů na pravidelné měsíční bázi používá okolo 300 tisíc herních vývojářů z celého světa.

Mimo jiné i české studio Beat Games, které právě herní engine Unity použilo k tvorbě svého bestselleru pro virtuální realitu Beat Saber získávajícím jedno ocenění za druhým. Díky Unity však vznikl například i karetní fenomén Hearthstone: Heroes of Warcraft nebo oceňovaný vesmírný simulátor Kerbal Space Program a stovky dalších.

beat-saber-2

Technologii Unity využívá i česká hra Beat Saber

Technologie společnosti tak v neustále se vyvíjecím technologickém světě hraje první ligu a možná i proto už nějaký čas sídlí v centru toho všeho v kalifornském San Franciscu. Zde, konkrétně v mezi technologickými firmami vyhlášené čtvrti SoMa s pomocí známého architektonického studia Rapt nedávno firma vybudovala své nové sídlo, odkuď řídí svůj celosvětový rozvoj.

Prostor rozprostírající se na ploše 3,716 metrů čtverečních vznikl spojením dvou bývalých továrních budov, které Unity zaměstnávající přes 2 tisíce lidí přetvořilo v třípatrový prostor s obřím atriem, vlastní kavárnou, event spacem, barem a několika pracovními sektory. To vše při zachování industriálního charakteru prostoru.

Podívejte se, jak to vypadá uvnitř.

Lokalita: San Francisco, Kalifornie
Datum dokončení: 2018
Velikost: 3,716 m2
Design: Rapt Studio
Fotky: Jasper Sanidad

unity-sf-kancelare-18

Exteriér

unity-sf-kancelare-1

Atrium

unity-sf-kancelare-2

Atrium

unity-sf-kancelare-3

Sídlo Unity Technologies v San Francisku

unity-sf-kancelare-4

Recepce

unity-sf-kancelare-5

Kavárna

unity-sf-kancelare-14

Kavárna

unity-sf-kancelare-6

Bar

unity-sf-kancelare-7

Relaxační zóna s šachami

unity-sf-kancelare-8

Breakout zóna

unity-sf-kancelare-9

Zasedačka

unity-sf-kancelare-10

Velká zasedačka

unity-sf-kancelare-11

Malá zasedačka

unity-sf-kancelare-12

Lounge

unity-sf-kancelare-13

Kanceláře

unity-sf-kancelare-15
unity-sf-kancelare-16

Lounge

unity-sf-kancelare-17

Odhlučněná telefonní budka

Diskuze (0)

Novinka

Anonym