Twitter brzy vrátí zpět chronologicky řazenou časovou osu. Výběr nejlepších tweetů bude volitelný

Ondřej HolzmanOndřej Holzman

jack-dorsey-twitter2

Jack Dorsey, CEO Twitteru

0Zobrazit komentáře

Byť to tak ne vždy vypadá, Twitter v některých případech opravdu naslouchá svým uživatelům a provádí podle toho některá rozhodnutí. Nejnovějším krokem, kterým chce tato sociální síť potěšit zejména své náročnější a zkušenější uživatele, je možnost návratu ke chronologicky řazené časové ose, kdy se vám zobrazují jednotlivé tweety od nejstaršího po nejnovější. Twitter dá uživatelům nově na výběr, zda chtějí číst tweety právě tímto způsobem, nebo využijí jeho algoritmicky sestavenou timeline.

S modelem, že se vám zobrazují tweety od lidí, které sledujete, od nejstaršího po nejnovější, a vy mezi nimi snadno procházíte, Twitter začínal. Na začátku roku 2016 však přišel s novou verzí časové osy, která byla sestavována podle různých algoritmů a uživateli zobrazovala také doporučené a další zajímavé tweety nehledě na datum jejich zveřejnění.

S touto změnou souvisela možnost Zobrazovat nejlepší tweety jako první, což zaktivovalo právě algoritmicky utvářenou časovou osu, díky níž vám nemělo uniknout nic důležitého, co se na Twitteru odehrálo, ať už jste na něm byli naposledy před hodinou nebo dvěma dny. Kdo však doporučené tweety mezi ostatními příspěvky nechtěl, neměl možnost je zcela skrýt. I když jste zmíněnou funkci vypnuli, nadále jste na Twitteru nacházeli tweety od lidí, které jste nesledovali, nebo informace o tom, kdo dal kde srdíčko.

Twitter však nyní po delší době testování došel k závěru, že právě toto nastavení nebylo úplně ideální, a proto chce dát uživatelů zpět větší kontrolu nad tím, jak bude jejich twitterová časová osa vypadat.

„Zjistili jsme, že když ukazujeme nejlepší tweety jako první, je Twitter pro uživatele více relevantní a užitečný. Nicméně jsme také získali feedback od lidí, kteří občas chtějí vidět ty nejnovější tweety,“ uvedla k novinkám firma, kterou spoluzaložil a nyní opět vede Jack Dorsey (na úvodní fotce).

marc-benioff4

Přečtěte si takéSpoluzakladatel Salesforce Marc Benioff kupuje za 190 milionů dolarů magazín TimeSpoluzakladatel Salesforce Marc Benioff kupuje za 190 milionů dolarů magazín Time

„Naším cílem s [chronologickou] timeline je zobrazit nejnovější tweety spolu s těmi nejlepšími, které vás budou pravděpodobně zajímat, ale ne vždy se nám to podařilo správně vybalancovat,“ uznal Twitter. Když si tak nově uživatelé funkci Zobrazovat nejlepší tweety jako první vypnou, skutečně na časové ose uvidí jen ty nejnovější příspěvky. Novinku chce Twitter nasadit během následujících týdnů s tím, že mezi oběma možnostmi půjde snadno přepínat.

Ostatně přeházené tweety a zobrazování těch, co vůbec vidět nechcete, nutilo mnoho uživatelů přecházet k aplikacím třetích stran, které chronologické řazení nadále podporují. Vzhledem k tomu, že je ale začal Twitter v posledních letech systematicky omezovat, může být jeho návrat ke chronologické timeline brán jako další útok právě na klienty třetích stran. Ti však mají pro náročnější uživatele stále jednu velkou výhodu, když čtete tweety postupně: synchronizaci vaší pozice napříč zařízeními. Vždy tak začínáte číst tam, kde jste naposledy přestali.

twitter-timeline

Foto: Flickr/JD Lasica

Diskuze (0)

Novinka

Anonym