U Ořechu vzniká centrum koncernového luxusu. Nový domov tu najdou Porsche, Lamborghini a Bentley

Nový objekt nabídne inovativní způsoby personalizace vlastních vozů Porsche i moderní způsoby ekologického provozu budovy.

centrum-porsche

Foto: Porsche

Vizualizace podoby nového centra Porsche u Ořechu

0Zobrazit komentáře

Milovníci luxusních aut by měly mít za pár let nové centrum pro setkávání. Na Ořechu proběhlo slavnostní položení základního kamene prodejního a servisního komplexu Porsche Centrum. Otevření již druhého Porsche Centra v Praze je naplánováno na konec roku 2025 a mimo samotného Porsche zde budou přítomny i další luxusní značky koncernu Volkswagen.

„Česko je důležitým trhem v regionu střední a východní Evropy,“ uvádí Iryna Kauk, šéfka Porsche Central and Eastern Europe. „Čeští zákazníci si naše produkty oblíbili, přízeň rok od roku stoupá. A tak je přirozené, že po rekonstrukci Porsche Centra Praha a otevření Porsche Centra Brno v roce 2022 nyní dále rozšiřujeme pole působnosti, abychom našim klientům lépe vycházeli vstříc,“ dodává.

Součástí komplexu, budovaném na pozemku v západní části Prahy o rozloze devatenáct tisíc metrů čtverečních, se totiž stane také zastoupení italské automobilky Lamborghini a britské automobilky Bentley. Samotné Porsche bude vítat své návštěvníky v nejmodernějším konceptu showroomu o velikosti 720 metrů čtverečních.

Budova nabídne nejen moderní exteriér, ale také inovativní technologie ekologického vytápění, kdy bude energie akumulována pod základovou deskou objektu, kde se nachází písčitý podklad. Energie bude následně využívána k vytápění i ochlazování vnitřních prostor nového centra skrze jeho podlahu.

Samotné zázemí centra bude mimo samotných vozů nabízet i dvě klientské zóny s designovým nábytkem. Zákazníci si zde své vysněné vozy budou moci nakonfigurovat prostřednictvím velkoplošných dotykových displejů i prvků virtuální reality pro co nejrealističtější personifikaci.