Uber plánuje další investici a stane se tak definitivně nejhodnotnějším startupem v historii

Uber_Drive_Blog_Header

Momentální hodnota Uberu se ustálila na 50 miliardách dolarů, což je podobné číslo, kterého dosáhl Facebook ještě předtím, než se svými akciemi vystoupil veřejně a stal se z něj korporátní obr. Uber ale určitě nespí, po tom, co minulý měsíc získal 1,2 miliardy dolarů pro svojí odnož Uber China ve spolupráci s Baidu, obdrží pravděpodobně již velmi brzy další kapitál.

Po poslední, ani ne 3 měsíce staré investici, by se měla s částkou převyšující 1 miliardu dolarů posunout valuace společnosti na neuvěřitelných 60-70 miliard dolarů, v přepočtu tedy mezi 1,4 – 1,7 biliony korun. Uber zatím nové kolo oficiálně nepotvrdil, ale tvrdí to zdroje blízké NY Times.

Screen Shot 2015-09-23 at 20.57.10

Přečtěte si takéTaxi gigant Uber spouští novou službu, která značně vylepší dopravní situaci ve velkých městech

Zároveň Travis Kalanick, CEO Uberu tvrdí, že IPO, nebo-li veřejnou nabídku akcií zvažují dosti obezřetně a určitě to není v plánech pro příští rok. Trend se obrací, zatímco dříve bylo nejvyšším cílem právě IPO, dnes je mezi nejbohatšími startupy s privátním financováním více než 140 společností, které dokázaly překročit hodnotu 1 miliardy dolarů.

Nové finance by měly jít na pokrytí dalších trhů a válku s legislativou, která Uber v mnoha městech zatím stále drtí. Uber momentálně funguje již v 300 městech a 63 zemích. Nejsilnějším samostatným trhem je podle všeho Čína, která tvoří přes 30% všech objednávek – zároveň je to ale trh, do kterého bude potřeba investovat ještě spoustu nového kapitálu v boji proti konkurenci.

Rubriku Startupy podporujíjt-retina