Uber se chce s novou investicí stát nejhodnotnějším startupem v historii

uber-h
0Zobrazit komentáře

Uber se brzy velmi pravděpodobně dostane za hranici částky, která ho dělí od aktuálně nejhodnotnějšího startupu, který me je Xiaomi. Americký taxi gigant má momentálně hodnotu kolem 41,2 miliard dolarů při 2,8 miliardách dolarů od investorů. Chtěl by ovšem nabrat další kapitál. Konkrétně 1,5 – 2 miliardy dolarů, což by ho posunulo na minimálně 50 miliardovou valuaci!

Pro srovnání právě Xiaomi, kterému se podařilo v poslední várce prodat 2 miliony kusů mobilů za 12 hodin, má momentální hodnotu kolem 46 miliard dolarů. Tam ovšem můžeme hodnotu reálně kalkulovat i podle zveřejněných příjmů a prodejů. Uber ale tato data úzkostlivě tají a zobrazuje pouze potencionálním investorům a aktuálním partnerům.

Přečtěte si takéDříve vysmívaný konkurent Applu prodal za 12 hodin přes 2 miliony telefonůDříve vysmívaný konkurent Applu prodal za 12 hodin přes 2 miliony telefonů

Mnoho z diskutujících na internetu, i známých osobností z tech scény, přisuzuje valuaci další bublině. S jistotou to ale říct nemůžeme. Uber meziročně exponencionálně rostě dvouciferným číslem, neustále vylepšuje a spouští nové služby a rozšiřuje se do dalších lokalit. Nehledě na výdaje za právní spory. Uber ale nechce jen růst a vylepšovat stávající technologie.

Jak jsme informovali v nedávném článku, chystá se nakupovat ve velkém. Ať už je to nabídka na odkup mapových podkladů Nokia HERE za 3 miliardy dolarů nebo nedávná akvizice mapovací společnosti deCarta.