Uber získal novou valuaci, kterou poprvé překročil hranici bilionu korun. Roste rychleji než Facebook

Uber_Drive_Blog_Header
0Zobrazit komentáře

Jsou to necelé 3 měsíce, kdy jsme informovali o tom, že se Uber chystá na další investiční kolo, které by ho mohlo posunout na více než 50 miliardovou valuaci v dolarech. V posledním, včera uzavřeném, kole nakonec vybral skoro 1 miliardu dolarů, v přepočtu asi 24 miliard korun a mezi investory se objevil i Microsoft s částkou 100 milionů dolarů.

Nyní má Uber hodnotu bezmála 51 miliard dolarů, což je v přepočtu 1,25 bilionů korun. Tím hravě přeskočil ještě nedávno nejhodnotnější startup Xiaomi a také valuaci Facebooku z roku 2011, kdy by ještě privátním, investory podpořeným startupem. I přes veškeré problémy už se Uberu podařilo od investorů získat 6,9 miliard dolarů a nevypadá to, že by se trakce nějak zpomalovala.

cut

Přečtěte si takéDíky této nové mobilní aplikaci budete jezdit s Uberem mnohem levnějiDíky této nové mobilní aplikaci budete jezdit s Uberem mnohem levněji

Peníze by chtěl opět Uber použít především na zahraniční trhy. Na boj s legislativou v Evropě a na boj s tvrdou konkurencí v Asii, především pak Číně, kde se konkurenčním přepravním startupům daří raisovat miliardy dolarů.

Podle všeho se minulý rok dostal Uber na obrat ve výši 415 milionů dolarů a tento rok by chtěl překročit 2 miliardy, informuje WSJ. Nikdo ale přesná čísla nezná, takže se média spoléhají jen na informace přímo od Uberu. Co ale z poslední doby víme jistě, díky nedávnému konfliktu v New Yorku, je, že zaznamená jen v rámci NYC přes 3 miliony jízd měsíčně.

Foto: Uber

Diskuze (0)

Novinka

Anonym