Umělá inteligence jako kouč, který vás naučí vše, co potřebujete. Do litevského startupu investují i Češi

České V-Sharp Venture Studio Michala Menšíka z Doda a Zdeňka Šoustala z Accolade vedlo úvodní investiční kolo do startupu Leya AI.

Peter BrejčákPeter Brejčák

mensik-soustal2-2

Foto: V-Sharp

Zakladatelé V-Sharp Venture Studio Zdeněk Šoustal a Michal Menšík

0Zobrazit komentáře

Pokud se chcete v něčem zlepšit, většinou k tomu potřebujete učitele, trenéra či kouče – ať už jde například o fitness, nový jazyk, nebo potřebu si zlepšit konkrétní dovednost v práci. Ovšem takových lidí je nedostatek. Litevský startup Leya AI věří, že v těchto případech může pomoct umělá inteligence. Díky ní vytváří tutora, který pomůže s jakýmkoliv učením, prvním krokem je výuka cizích jazyků. Investoři teď startupu poslali první peníze, podívejte se na rychlý přehled.

Zainvestovaný startup: Leya AI

Kdo investuje: České V-Sharp Venture Studio Michala Menšíka a Zdeňka Šoustala a Depo Ventures, skandinávské Inventure, litevský BADideas.fund a andělští investoři

Kolik a v jakém kole: V pre-seed kole jeden milion eur (25 milionů korun)

Co startup dělá: Využívá takzvané velké jazykové modely umělé inteligence pro vytváření osobního tutora. V prvním kroku se zaměřuje na učení angličtiny, kde nabízí lekce a scénáře zaměřené na celkové dovednosti či rozšíření slovní zásoby.

Jaká je vize: Angličtina má být ale teprve začátek. „Chceme, aby se Leya stala učitelem podobným člověku, který pokryje jakoukoli oblast životního koučinku. Každý z nás bude mít svého osobního kouče s umělou inteligencí, který nám pomůže naplno rozvinout náš potenciál,“ říká zakladatel Mindaugas Bruzas.

mindaugas-and-donatas-leya-ai-1-min

Foto: Leya AI

Zakladatelé Leya AI Mindaugas Bruzas a Donatas Tamosauskas

Sídlo startupu: Litevský Vilnius, uživatele má z více než stovky zemí.

Zakladatelé: Mindaugas Bruzas a Donatas Tamosauskas

Jak je startup velký: 4 500 uživatelů, sedm lidí v týmu

Proč je to zajímavé: „Vytvářejí zcela novou kategorii ve vzdělávání a osobním koučinku, která naruší stávající odvětví a má potenciál zlepšit životy miliard lidí – a my věříme, že ambiciózní tým Leya AI bude tím, kdo tuto změnu povede,“ říká Matej Zabadal z V-Sharp Venture Studio.

Na co startup plánuje využít investici: Primárně na najímání nových lidí v oblasti produktu a vývoje.

Vše o startupových investicích

Rubriku Startupy podporujíjt-retina

Diskuze (0)

Novinka

Anonym