Unikátní česká výroba pralinek a další problémy hračkářství Dráčik. Čtěte zprávy týdne

Pravidelný přehled zpráv je tady. Co zásadního se u nás i ve světě v uplynulém týdnu odehrálo? Čtěte nebo rovnou poslouchejte v podcastu Weekly.

Filip HouskaFilip Houska

newsletter-photo-5

Foto: Pralinqa / Dráčik

Pralinkárna v Jablonci nad Nisou a logo e-shopu s hračkami Dráčik

0Zobrazit komentáře

S nedělním večerem přichází už tradiční rekapitulace článků, které jsme pro vás v uplynulém týdnu publikovali. Ve výběru nejzásadnějších zpráv i nejčtenějších článků se dostaneme jak k jablonecké manufaktuře čokoládových pralinek, tak k dalším problémům kontroverzního prodejce hraček Dráčik.

Vedle toho se podíváme také na další dění ve světě kryptoměn – konkrétně se zaměříme na tether coby potenciálně další tikající kryptobombu. Připomeneme i velké shrnutí startupového dění na tuzemského trhu, ukážeme nového českého astronauta a pobavíme se s Luďkem Mádlem o Kataru.

Ostatní zásadní články za minulý týden najdete níže. Nyní přejeme příjemné čtení nebo poslech skrze podcast Weekly. Sledovat nás můžete na sociálních sítích včetně Instagramu, kde se o novinkách můžete dozvědět ve vizuální formě.


Nejzásadnější zprávy týdne


Podcast

Zásadní zprávy z uplynulého týdne si můžete pustit i jako audioverzi ve formě podcastu Weekly. Jeho součástí je i rozhovor, tentokrát s Luďkem Mádlem, sportovním šéfreportérem Seznam Zpráv, se kterým jsme si povídali jak o kontroverzním fotbalovém mistrovství světa v Kataru, tak organizaci FIFA obecně. Také okolí ní je totiž dlouhodobě celkem horko.

Všechny podcasty Weekly si můžete pustit i na Spotify, Google Podcasts a Apple Podcasts. K dispozici jsou i přímo na cc.cz/podcasty.


Nejčtenější články týdne

Pralinky jako korálky. V Jablonci nad Nisou vznikla pralinková manufaktura inspirovaná krásou skla

Od prodejce hraček Dráčik se distancuje LEGO i Albi, v Česku jej začala vyšetřovat policie

Partner newsletteru

Navrhujeme a vytváříme jedinečné kancelářské interiéry. Za jedenáct let na trhu jsme vytvořili pracovní prostředí pro více než 500 společností, od malých dynamických startupů po velké korporace. O váš projekt se postará náš tým, který je sestaven z více než 100 specialistů z odvětví architektury, realizace, projektového řízení a poradenství v oblasti pracovního prostředí. Navštivte náš web a neváhejte nás kontaktovat.

Další tikající kryptobomba? Tether si vymýšlí pohádky, a když padne, položí bitcoin, tvrdí Aleš Vávra

Šachová partie Messiho a Ronalda boří internet. Louis Vuitton je ale pro ikonický záběr fotil zvlášť

Navrhl nejznámější kabelku z Itálie a udělal z Gucci svěží značku. Teď za potlesku odchází


Doporučujeme

✍️ Rozhovor s volebním stratégem Milošem Růžičkou

  • Miloš Růžička patří k nejvlivnějším lidem českého politického zákulisí. V exkluzivním rozhovoru komentuje volební klání o Hrad. Přečtěte si celý rozhovor.

🏭 Návštěva továrny LEGO

  • Dánské kostičky jsou tady všude, dokonce i místo obrazů na zdech. Ve středočeské továrně se vyrábějí i obří modely z tisíců dílků. Celá reportáž tady.

📅  Czech Space Week (od 28. 11.)

  • Těšit na můžete na spoustu informací, hostů a možností seznámit se se vším důležitým, co hýbe kosmickým odvětvím v Česku. Více informací zde.

📅  Kam kráčíš, Česko/Evropo (30. 11.)

Partner newsletteru

Není třeba investovat astronomické částky, stačí pravidelně. Se službou CYRRUS Pravidelko si na své přijdou fandové různých odvětví – třeba videoherního průmyslu, robotiky nebo farmacie. Obsáhne i akcie, na které by drobným investorům běžně nevystačil rozpočet. I po malých částkách se dá dojít k ambicióznímu cíli – ať už sníte o bydlení, chcete zajistit děti do budoucna nebo mít rezervu pro případ neočekávaných událostí.

Diskuze (0)

Novinka

Anonym