V Chicagu vzniká největší Starbucks světa. Na 4 000 metrech čtverečních nabídne čtyři patra i alkohol

starbucks-reserve-chicago

Foto: Starbucks

V Chicagu se otevře největší kavárna Starbucks na světě

0Zobrazit komentáře

Je to již téměř 50 let od vzniku jednoho z nejpopulárnějších kavárenských řetězců na světě, Starbucks. Za tu dobu prošla firma z amerického Seattlu, kterou založilo v roce 1971 trio podnikatelů Jerry Baldwin, Zev Siegl a Gordon Bowker, mnoha fázemi a dnes už má po světě více než 30 tisíc kaváren. A zatímco v Česku se první z nich otevřela v roce 2008 na pražském Malostranském náměstí, dnes už má i u nás Starbucks provozovaný skupinou AmRest vyšší desítky poboček.

Teprve loni jsme se ale v tuzemsku dočkali konceptu Starbucks Reserve, který nabízí prémiovější interiér a často i přímo v jednotlivých lokacích vlastní pražírnu, pekárnu nebo bar (označován jako Reserve Bar), kde se podává mimo jiné také víno nebo točené pivo.

Na Jungmanově náměstí v Praze nabízí Starbucks Reserve speciální kávu praženou v americkém Seattlu, ale i french press nebo chemex.

starbucks-chicago-render

Foto: Starbucks

Vizualizace chystané kavárny Starbucks v Chicagu

I když je u nás tento koncept poměrně nový, na americkém trhu se těší velké oblibě a Starbucks tak lokality rapidně rozšiřuje. Jednou z nich bude i Chicago. Tam Starbucks otevře letos v listopadu svou vůbec největší provozovnu, která bude mít na plochu téměř 4 tisíce metrů čtverečních, rozprostírajících se na čtyřech patrech moderně vyhlížející budovy.

Starbucks jednoduše ví, jak zaujmout, a vybírá si, alespoň tedy na americkém trhu, čím dál prémiovější lokality. V polovině listopadu tak otevře brány pobočka, která na jednom místě nabídne vedle klasické kavárny právě i zmíněný Reserve Bar, vlastní pražírnu, pekárnu a to vše v kombinaci s podáváním alkoholických nápojů, které bude míchat místní barová specialistka.

abrams

Přečtěte si takéHBO ulovilo velkou posilu za čtvrt miliardy dolarů. Je jím režisér nových Star Wars J. J. AbramsHBO ulovilo velkou posilu za čtvrt miliardy dolarů. Je jím režisér nových Star Wars J. J. Abrams

Kavárenský řetězec si tak dává mimo designu záležet i na samotném nápojovém menu, na kterém pracoval s dalšími známými odborníky, stejně jako na složení jídelníčku, který nabídne několik nových produktů. I díky tomu, že se bude jednat o lokaci s nepřetržitým provozem, chce Starbucks novým konceptem v Chicagu přiláká téměř všechny druhy zákazníků.

Právě jídlo hraje poměrně důležitou roli. Mimo vlastních sendvičů nebo různých zákusků chce Starbucks v Chicagu oživit spolupráci s malým, ale luxusním řetězcem italských restaurací Princi, které do pobočky přinesou například čerstvé prosciutto, snídaňové sendviče a další italské speciality.

starbucksprinci

Foto: Starbucks

Vůbec první pekárna Starbucksu ve spolupráci se sítí italských restaurací Princi

Bývalý šéf a nynější výkonný předseda Starbucksu Howard Schultz se navíc pro server Chicago Tribune nechal slyšet, že bude chicagská lokace nabízet pravidelné prohlídky a několik dalších atrakcí. Vzdáleně se tak chce přiblížit Willymu Wonkovi, známému například z role Johnyho Deppa ve filmu Karlík a továrna na čokoládu, kde děti provázel svou vysněnou továrnou plnou atrakcí a sladkostí.

„Když jsem si uvědomil, co vše můžeme s tím prostorem dělat, málem jsem vyletěl z kůže. Jsem z toho absolutně nadšený,“ řekl pro Chicago Tribune Schultz. Takových lokací by chtěl mít výhledově Starbucks po celém světě mezi 20 a 30, byť samozřejmě není jasné, jak dlouho celý vývoj potrvá.

Diskuze (0)

Novinka

Anonym