V Liberci otevřel neotřelý bar. K pití si zde můžete dát Milionáře z chatrče nebo Americkou krásu

Bylo nebylo, v Liberci se v březnu objevil podnik, o kterém jeho majitelé dlouho snili a který do města přinesl závan hravé barové mixologie.

clanek-nahled-bylo-nebylo

Foto: Bylo nebylo

Martin Havlen a Eliška Hauserová přinesli do Liberce svěží barový závan

0Zobrazit komentáře

Konec března je tady a po dvou týdnech tak přichází další porce novinek z české gastronomické scény v podobě newsletteru Deli. Tentokrát zavítáme na sever, kde se pod taktovkou talentované dvojice zrodil skutečně originální bar, do něhož můžete vyrazit na skvělý drink i něco k snědku. A v Praze přibyly hned tři nové podniky, které můžete objevit klidně najednou při procházce z centra města přes Vinohrady až do Nuslí.

Načítám formulář...

Bylo nebylo

Sympatická dvojice Martin Havlen a Eliška Hauserová se rozhodla, že si v Liberci otevře bar. Ale ne jen tak ledajaký bar. Inspiraci totiž čerpali ve vyhlášených barových metropolích po celém světě, mezi které samozřejmě díky bohaté gastronomické scéně patří i Brno. Pilně se vzdělávali v oblasti koktejlové mixologie a výsledkem je hravě pojaté místo s vyladěným interiérem a kapacitou pouze pro 40 lidí. Majitelé se totiž chtějí vyvarovat toho, že bude v jejich baru nepříjemně nacpáno.

Užít si zde můžete dvanáct signaturních drinků, které jsou spojené s kultovními filmy, a k tomu barová jídla, jako jsou například křupavé kuře v housce nebo hranolky sypané „umami prachem“ z vloček řasy nori. Martin a Eliška mysleli také na ty, kdo si chtějí užít barovou atmosféru bez alkoholového opojení, a do arzenálu zařadili i neotřelé nealkoholické koktejly – třeba Karate Kid z nealko aperitivu Volée spojeného s čínským čajem Lapsang.

clanek-bylo-nebylo-2

Foto: Bylo nebylo

Koktejl inspirovaný filmem Americká krása

Skvěle ale zní a také vypadá i nabídka klasických koktejlů na bázi oblíbených alkoholů. Divočejší povahy uvítají třeba takový koktejl Tenkrát na západě, který kombinuje nakouřený mezcal s tequilou a svěžím citrusem juzu. A ti, kdo si potrpí na něco trochu zhýralejšího, by neměli minout Americkou krásu s ginem, pepřem, růžovou vodou a efektním kouřem.

Za poslední dva týdny se vynořily i další gastronomické novinky. Pokud chcete, aby vám žádná neunikla, projděte si poslední vydání newsletteru Deli.

Diskuze (0)

Novinka

Anonym