Ve kterých amerických lokalitách se v roce 2013 prodalo nejvíce technologických firem? Dle očekávání vede Silicon Valley

Michal PtáčekMichal Ptáček

sf_2
0Zobrazit komentáře

Analytická společnost PrivCo zveřejnila hodně zajímavý report, který monitoruje jednotlivé americké lokality z pohledu jejich aktivity na trhu akvizic technologických firem. Z kratší verze reportu, která je zdarma vyplývá, že jednoznačně nejlépe na tom je z tohoto pohledu s 281 akvizicemi Silicon Valley, do kterého v tomto průzkumu spadá i v poslední době hodně aktivní San Francisco. Na druhém místě je New York se 74 akvizicemi (například prodej blogovací platformy Tumblr společnosti Yahoo za přibližně 1,1 miliardy dolarů) na třetím poté San Diego s 27 akvizicemi, kterému „dýchá“ na záda čtvrté Chicago s rovněž 27 akvizicemi. Pátý je Seattle, následovaný Austinem, Los Angeles, Atlantou, Bostonem a Houstonem, který uzavírá první desítku.

Průzkum dále také zveřejňuje seznam technologických firem, které v roce 2013 na americkém trhu nejvíce nakupovaly. Asi nepřekvapí, že na prvním místě se umístilo již zmíněné Yahoo, které uskutečnilo 22 akvizic v celkové hodnotě 1,205,000,000 dolarů, následované Googlem a softwarovou společností Autodesk. Na čtvrtém místě je Facebook, s tím, že první pětici uzavírá Apple, který dokončil 9 obchodů v celkové výši 594,500,000 dolarů.

mapa_1

Akvizice podle jednotlivých lokalit

tech

Společnosti, které v roce 2013 nejvíce nakupovaly

foto: alfonsojimenez/Flickr