Ve Star Wars zemřel, teď jde dělat generála k Marvelu. Harrison Ford se objeví v novém filmu

Legendární americký herec si zahraje roli generála Rosse ve filmu Captain America: New World Order.

Filip HouskaFilip Houska

ford_1

Foto: Depositphotos / Canva Pro

Americký herec Harrison Ford

0Zobrazit komentáře

Filmový svět ho zná především jako nebojácného Indianu Jonese nebo Hana Sola ze Star Wars. Harrison Ford je ale áčkový hollywoodský herec, který má na kontě nespočet úspěšných rolí – a rozhodně nemá v plánu svou hereckou kariéru věšet na hřebík. Naopak. Teď se potvrdilo, že osmdesátiletý rodák z amerického Chicaga ztvární postavu ve filmovém univerzu Marvelu.

Harrison Ford si zahraje roli generála Rosse, kterého v marvelovských filmech Neuvěřitelný Hulk (2008), Captain America: Občanská válka (2016), Avengers: Infinity War (2018), Avengers: Endgame (2019) a Black Widow (2021) ztvárnil herec William Hurt. Ten však letos v březnu zemřel, proto Disney, pod které značka Marvel spadá, hledalo náhradu.

Již dříve se spekulovalo o tom, že by Thaddeuse Rosse, který byl ve filmech dříve generálporučíkem americké armády a následně byl povýšen na státního tajemníka s cílem za jakoukoliv cenu chránit svět, převzal právě Harrison Ford. Nic ale nebylo oficiálně potvrzeno. Až teď server The Hollywood Reporter tyto domněnky s odkazem na své zdroje potvrdil.

Harrison Ford se má objevit v novém, v pořadí čtvrtém filmu o Kapitánovi Americe, který v angličtině nese název Captain AmericaNew World Order a k vidění bude začátkem května roku 2024. Zahraje si tam po boku herce Anthonyho Mackieho, jenž si zopakuje roli Sama Wilsona, kdysi věrného parťáka Steva Rogerse alias Kapitána Ameriky.

Vedle tohoto filmu se má Ford coby generál Ross objevit také v chystaném marvelovském snímku Thunderbolts, který je naplánován na červen přespříštího roku. Zda má Disney s uznávaným hercem, kterého do hollywoodských výšin vystřelily zmíněné role Indiany Jonese a Hana Sola, plány na další filmy, se zatím neví.

Diskuze (0)

Novinka

Anonym