Venkovské sídlo za téměř 180 milionů. Aston Martin navrhl luxusní rezidenci s garáží přímo pro své vozy

sylvan-rock-1

Foto: Aston Martin

Sídlo navržené společností Aston Martin

0Zobrazit komentáře

Co všechno si dnes mohou dopřát milovníci legendární britské značky Aston Martin? Mimo tradičních sportovních vozidel zdobí okřídlený emblém automobilky například i vrtulník, motocykl, jízdní kolo, ponorku, závodní simulátor a dokonce také whisky. To vše samozřejmě v té nejexluzivnější kvalitě.

Většinu z těchto zajímavostí má na starosti speciální designové studio značky, které si čas od času rádo udělá odbočku mimo svět automobilů, byť ne tak docela. Každý z těchto výrobků si totiž vždy přivlastní kus z pravé podstaty automobilky, a tak je lahev whisky zasazena do pístu z reálného vozu a jezdec v simulátoru má stejný posed jako v modelu Valkyrie. Touto filozofií se řídí i nejnovější projekt studia, kterým je rezidence situovaná v údolí řeky Hudson ve státě New York.

Soukromý objekt pojmenovaný Sylvan Rock se nachází na zalesněné parcele ležící asi dvě hodiny jízdy od Manhattanu a byl navržen ve spolupráci s architekty z S3 Architecture s cílem vytvořit něco, co přinese zcela nové standardy v pojetí venkovského sídla. To kombinuje řemeslné zpracování, zdravý životní styl a udržitelnost s luxusem a maximálním soukromím.

aston-martin-house8

Foto: Aston Martin

Ptačí pohled na rezidenci

aston-martin-house7

Foto: Aston Martin

K cestě vede příjezdová cesta dlouhá 609 metrů

Stěny tohoto honosného domu jsou obloženy černým cedrovým dřevem, které doplňují velké skleněné tabule tvořící značnou část fasády. Skleněné tabule sahají od spodních podlah až po krovy a samotný objekt pak zabírá téměř 800 m2, z toho plocha obytné budovy činí přibližně 555 m2. Jedná se tedy o skutečně královský palác, jehož součástí je i dům u bazénu či domek na stromě.

V hlavní rezidenci se nacházejí čtyři ložnice, čtyři koupelny, společenská místnost, kancelář, velká kuchyň a obývací prostory. Na míru navržený nábytek je v souladu s celým vyzněním domu a kombinuje materiály, jako jsou kůže, dřevo a kov. U vyhřívaného bazénu ve venkovní části je k dispozici posezení s kuchyní a barem, vířivka, sauna a prostory pro wellness.

Vlastnit dům od Astonu a nevlastnit přitom některý z jeho vozů zde nejspíš vůbec nepřichází v úvahu. Garáž domu byla navržena tak, aby pojala hned tři takové automobily, přičemž některý z nich klidně může být i jeho velké SUV zvané DBX. Garáž se dá opustit chodbou vedoucí okolo soukromého vinného sklípku nebo přímo ve voze a užít si jízdu po soukromé, více než půl kilometru dlouhé příjezdové cestě.

„Vytvoření luxusní rezidence s hřejivými texturami, odvážnými tvary a výjimečným soukromím je v souladu s vizí značky Aston Martin. Chtěli jsme, aby majitel a jeho hosté cítili organickou plasticitu domu, stejně jako to lze cítit z našich automobilů,“ řekl Cathal Loughnane, ředitel divize Aston Martin Partnership.

aston-martin-house9

Foto: Aston Martin

Venkovní prostor je zasvěcen absolutnímu relaxu

aston-martin-house6

Foto: Aston Martin

Dvorek domu

A cena? I kdyby rezidenci nenavrhl Aston Martin, nejspíše by byla i tak velmi vysoká. V tomto případě je ovšem vyloženě astronomická. Pokud by zde chtěl strávit důchod James Bond, tedy nejslavnější milovník této ikonické firmy, musel by si připravit částku 7,7 milionu dolarů, tedy zhruba 177 milionů korun.

Pro Aston Martin se nejedná o první zkušenost s architekturou. V minulosti se například podílel na výstavbě bytového komplexu s celkovým počtem 391 apartmánů přímo v centru Miami. Podobných nemovitostí jako Sylvan Rock by navíc mohlo časem přibývat. Aston totiž chce tyto stavby navrhovat na zakázku a dostatečně movitých zákazníků, kteří si chtějí dopřát skutečně luxusní bydlení, se zajisté najde dost.

aston-martin-house3

Foto: Aston Martin

Garáž pojme až tři vozidla

aston-martin-house2

Foto: Aston Martin

Společenské prostory domu

aston-martin-house1

Foto: Aston Martin

Jedna ze čtyř ložnic domu

aston-martin-house5

Foto: Aston Martin

Bazén spolu s vířivkou

aston-martin-house6

Foto: Aston Martin

Dvorek domu

Diskuze (0)

Novinka

Anonym