¡Visca el Barça! LEGO uvádí stavebnici barcelonského fotbalového stadionu Camp Nou

Filip HouskaFilip Houska

camp-nou-lego

Foto: LEGO

Camp Nou, stadion fotbalové Barcelony

0Zobrazit komentáře

Skalní fanoušci FC Barcelony v posledních dnech nezažívají to nejšťastnější období, a to z důvodu odchodu jejich obdivované hvězdy Lionela Messiho, který po jednadvaceti letech z katalánského klubu zamířil do pařížského PSG, kde mu nabídli i týmovou kryptoměnu. Smutný okamžik se ovšem pro příznivce Blaugranas snaží zažehnat alespoň LEGO svou novou stavebnicí.

Tradiční dánská společnost, jež z malých barevných kostiček dokáže navrhnout prakticky cokoliv, představila model slavného domácího stadionu barcelonských, který celý fotbalový svět zná pod názvem Camp Nou. A protože patří mezí hlavní symboly španělského velkoklubu, dalo mu velkou péči. Ostatně jak má ve firma ve zvyku.

Stavitelé dostanou přesně 5 509 různorodých kostek, u kterých převládá zpravidla červená a modrá barva, respektive odstíny týmu. Pomocí nich si tak budou moci složit nejen samotné tribuny, ale také například osvětlení, tunel pro příchod hráčů, vchod pro VIP nebo místo pro novináře. Samozřejmostí je i zelený pažit.

2camp-nou-lego

Foto: LEGO

Přes pět tisíc kostiček

„Camp Nou je jedním ze symbolů FC Barcelony. Jsme proto velmi hrdí, že jsme dostali příležitost společně s LEGO Group vytvořit tuto repliku stadionu, kterou si fanoušci budou moci postavit odspodu až nahoru a která představuje domov všech takzvaných Culés, hráčů i fanoušků Barçy,“ říká Jordi Balsells z vedení barcelonského klubu.

O preciznosti celé stavebnice, která se na oficiálním českém e-shopu společnosti LEGO prodává za 8 499 korun, svědčí i venkovní detaily. Fanoušci si tak mohou vyhrát s klubovým autobusem, natočit týmové vlaječky nebo na vnější stranu stadionu pověsit banner z roku 1899, jenž připomíná úplné počátky FC Barcelony.

Zároveň nejde o žádné tintítko. Samozřejmě nedokáže zprostředkovat reálných přes 99 tisíc míst k sezení, ale i tak se jedná o poměrně velké dílo. Na výšku měří 20 centimetrů, na šířku 49 centimetrů a hloubka činí 46 centimetrů. Možná tedy bude problém najít kostičkovému Camp Nou prostor v domácnosti. Pravý fanoušek si ale vždy poradí.

Barcelonský fotbalový stadion navíc není prvním pokusem firmy LEGO o proniknutí do světového fotbalu. Domácí stánek totiž navrhlo i pro anglický Manchester United. Do prodeje vstoupil začátkem loňského roku coby připomenutí výročí 110 let od vzniku klubu.